Sobota 22. února 2020svátek má Petr 10 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: Začněte aktivně bojovat v Africe proti ebole, vyzývají Česko Lékaři bez hranic

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 17
  • Poslední: 9.9.2014 14:23
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
9.9.2014 14:23

Mohli by tam vyjet na podmínku...

někteří jedinci, nedbalí dobrých pravidel a zákonů. Kupříkladu, vypečení dochtóři: Dbalý, Toběrný, Pečenka, Ráth & Kott, Pancová a další vychcá*ci mužského či ženského pohlaví.

L. Křivan 9.9.2014 14:09

Proč ?

Jedinný účinný "boj" proti ebole je karanténa pro celou Afriku.  V ČR potřebujeme svoje doktory sami. A jestli umírá pár černochů, to je holt život, jsou přelidnění a příroda se brání. Vsadím se, že v Africe žádný Einstein ještě nezemřel.

J. Novák 9.9.2014 12:17

Já jsem si myslel, že

Lékaři bez hranic jsou proto "bez hranic", že se nikoho neptají a jdou tam, kde je jich třeba. Už pan Gruber odcestoval nebo čeká, až mu někdo zaplatí? A měl by to být zase stát? Nic mu nebrání, aby vybral mezi svými kolegy lékaři a vyjeli s ebolou bojovat v terénu. Kecy totiž, vážený pane, nemají cenu.

M. Raabová 9.9.2014 9:18

je strašné napsat to, co chci

ale kdysi se o ebole nic nevědělo, kromě šamanů nebyli lékaři, takže když taková hrůza vypukla vymřela vesnice nebo dvě, když byl šaman ve druhé vesnici a nemoc se přestala šířit. Možná to bylo méně lidí, než doteď zemřelo.  Teď skvělá logistika, převážení do nemocnic a  další cestování způsobuje obrovskou kalamitu.

M. Moravec 9.9.2014 10:30

Re: je strašné napsat to, co chci

On to napsal uzDarwin-cituji:

U divochů jsou tělesně nebo mentálně slabí brzy odstraněni, a ti, kteří přežijí, obecně vykazují životaschopný zdravotní stav. My, civilizovaní lidé, na druhé straně děláme vše proto, abychom zamezili procesu eliminace; budujeme útulky pro duševně choré, zmrzačené a nemocné, zastáváme se bezprávných a naši zdravotníci vynakládají své dovednosti, aby do poslední chvíle zachovali lidem životy. Je třeba si uvědomit, že následkem očkování jsou zachráněny životy tisiců lidí, kteří by dříve, vzhledem ke slabé konstituci, neštovicím podlehli. Slabí členové civilizované společnosti dále rozmnožují vlastní druh.. Nikdo, kdo provádí šlechtění domácích zvířat, nebude pochybovat o tom, že pro lidskou rasu to musí být velmi škodlivé. Je překvapující, jak rychle se nedostatek péče nebo péče nesprávně směrované, projeví v degeneraci ras domácího zvířectva; avšak kromě případu člověka samotného, těžko může někdo být tak neznalý, aby ponechal na chov ta nejhoršízvířata

L. Křivan 9.9.2014 14:11

Re: je strašné napsat to, co chci

Darwinovi to,  na rozdíl od našich "pachatelů dobra za každou cenu", myslelo. Dobře myslelo.

L. Machala 9.9.2014 8:34

V ČR neexistuje

žádný skutečný odborník na vysoce nebezpečné infekční nemoci a vyslání kohokoli by bylo nezodpovědným hazardem. ČR by měla přispět finančně prostřednictvím institucí, které jsou schopné účinně zasáhnout - např. WHO, evropské ECDC či americké CDC.

Z. Kulhánková 9.9.2014 8:57

Re: V ČR neexistuje

A že už účinně nezasáhly? Nebo čekají jako Blaničtí rytíři, až bude nejhůř?

L. Machala 9.9.2014 9:08

Kdyby to bylo

jednoduché, nebyla by Ebola problémem. Řešit epidemii na území několika států, jejichž infrastruktura je naprosto chaotická, je obrovský logistický problém, který vyžaduje masivní nasazení lidí a prostředků a tedy i financí. Nejprve je třeba dokonale (podtrhuji) zmapovat situaci, stanovit účinnou strategii v konkretních podmínkách a pak ve spolupráci s místními autoritami (nesmírně důležité a zároveň velmi problematické) plán razantně prosadit. Jestli jste někdy byla v Africe, tak víte, že tam kromě korupce funguje vše velmi obtížně.

M. Moravec 9.9.2014 9:01

Re: V ČR neexistuje

-ucinne zasáhnout se nedarilo, nedari a zrejme ani nebude dařit. Ostatne WHO uz před casem sama zveřejnila-ze se situace vymkla kontrole.

A to POUZE kvůli pristupu samotnych obyvatel Afriky, kteří z ruznych duvodu sami vse sabotuji a nemoc roznaseji.

Když nekde dojde k zemetreseni, zaplavam a podobne-rad bych poslal co nejvíce pomoci! V pripade, kdy postizeni lide nerespektuji lekare a delaji si co chteji-bych zastavil pomoc a uzavrel hranice. Každý svého stesti strůjcem....

L. Machala 9.9.2014 9:13

Máte pravdu

že mnozí místní obyvatelé nerespektují karanténní opatření, nedílnou součástí kampaně proto musí být i dostatečné a adekvátní informování obyvatel, nejlépe ve spolupráci s místními autoritami. To je ale samozřejmě obrovský problém, který vyžaduje velké nasazení lidí a čas.

M. Moravec 9.9.2014 10:23

Re: Máte pravdu

-ono je to spise nemozne.... Pamatuji si na vypoedi lidi, kteří kdysi pomahali bránit sireni nakazy AIDS v Africe. Vyskolili vybrane autority a tito lide potom delali přednášky mistnim lidem.

Vysledek? Bylo prokazano, ze ani autority-které delaly přednášky-se hned vecer neridili nicim-co sami radili mistnim obyvatelum.....

A podle toho-co je o ebole znamo-to zrejme bude tak i v soucasnosti....

M. Moravec 9.9.2014 8:31

A proc?

Samotni obyvatele Afriky nerespektuji zakladni hygienicke opatreni. Utikaji z nemocnic a nemoc dal nekontrolovatelne siri. Lekarum neveri. A my tam piosleme lekare na smrt?

R. Tichý 9.9.2014 8:19

A až bude za 10 let dvakrát víc Afričanů,

tak nás sežerou, protože jejich písek a džungle málo plodí.....

V. Grycz 9.9.2014 8:10

Zkrácně řečeno

daňoví poplatníci plaťte, aby Čína v klidu mohla rabovat Afriku.

Z. Kulhánková 9.9.2014 7:19

A píšou taky, proč by to Češi měli dělat?

J. Kulhánek 9.9.2014 7:13

Šokující

Důrazně žádám všechny lidskoprávní, environmentalistické a multikulturalistické organizace, aby si tohoto nestoudného neokolonialistu pořádně podaly. Zamyslel se ten Gruber, jaký carbon footprint by taková pomoc znamenala? A to jenom proto, aby se lidem žijícím v intimním svazku s přírodou narušovaly zvyky pěstované po celé generace?

Opravdu nechápu, jak Gruber může ve 21. století běhat ještě na svobodě, natož pak snažit se odklonit daně někam do nekontrolovatelných končin.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...