Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Česko

Itálie vyžaduje od Čechů negativní test na covid, nesmí být starší než 72 hodin

Oddělení klinické mikrobiologie na Bulovce, kde se provádějí rozbory testů na covid-19. foto:  Dan Materna, MAFRA

Praha - Itálie vyžaduje od Čechů, kteří do země přijíždějí, negativní test na koronavirus od čtvrtku. Na svých internetových stránkách o tom informovalo české velvyslanectví v Římě.
  11:41

Test nesmí být starší než 72 hodin a je vyžadován i od lidí, kteří zemí pouze projíždějí. Turisté mohou test podstoupit také na letišti. Pokud tam nejsou rychlotesty k dispozici, musí se nahlásit na zdravotním středisku, absolvovat test podle instrukcí a do získání jeho výsledků, což trvá dva až tři dny, zůstat v izolaci.

Itálie zařadila Česko mezi rizikové země. Požaduje negativní test, lze ho podstoupit i na tamních letištích

Itálie rozhodla o zařazení Česka mezi rizikové země ve středu. Spolu s Českem se na seznam dostaly také Belgie, Nizozemsko a Británie, pro jejichž občany platí stejná omezení jako pro Čechy. Dříve Itálie takové restrikce uplatňovala pouze vůči Chorvatsku, Řecku, Španělsku, Maltě a vybraným francouzským regionům.

Negativní test na covid-19 požadují po lidech cestujících z České republiky také další země, například Řecko. Další státy, jako například Švýcarsko či Nizozemsko, vyžadují po příjezdu z Česka povinnou karanténu, a to i pro ty, kdo byli negativně testováni. 

Česko má na jednoho obyvatele nejvíce pozitivních testů v EU, vláda projedná nová opatření už ve čtvrtek

Celkový seznam omezení pro turisty z Česka lidé najdou na mapě cestovatele zveřejněné na internetových stránkách ministerstva zahraničí.

V Česku se od září rychle zvyšuje počet případů nákazy koronavirem. Ve středu bylo zaznamenáno rekordních 5335 nových případů.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!