Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Jágrův Omsk zůstává v ohrožení

HOKEJ

ASTANA Hokejisté Barysu Astana zvítězili v utkání Kontinentální ligy na domácím ledě nad Torpedem Nižnij Novgorod 5:2 a dál drží naději na postup do play off. Kazašský celek se posunul na celkové sedmnácté místo a postup si může zajistit dnes v posledním utkání proti Čechovu. V ohrožení tak zůstává zatím čtrnáctý Omsk s největší osobností soutěže Jaromírem Jágrem. Na výhře Astany se podílel asistencí český obránce Tomáš Klouček, který v 37. minutě přihrál na vítěznou branku Konstantinu Glazačevovi. Nižnému Novgorodu nepomohl k bodům ani kanonýr Pavel Brendl, který svou 36. trefou v sezoně v 7. minutě otevřel skóre a pak zaznamenal i asistenci.

Výsledky KHL: Astana – N. Novgorod 5:2 (KLOUČEK 0+1 – BRENDL 1+1), Voskresensk – Nižněkamsk 1:4 (za hosty Kohn 1+0), D. Moskva – Novosibirsk 3:4, D.

Minsk – Novokuzněck 2:1, D. Riga – Chabarovsk 2:1.