Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jak si mám vybrat padnoucí džíny?

Česko

MÓDNÍ ORDINACE KLÁRY KLEMPÍŘOVÉ

Potřebuji nové džíny. Kalhoty v obchodech zkouším nerada a většinou bez úspěchu. Kdybych tak věděla, co mi bude sedět... Můžete mi doporučit nějaké slušivé a módní střihy?

Dnes se nosí džíny mnoha střihů v různých stylech. Podle příležitosti a typu postavy si můžete vybírat ze široké škály. Úzké, těsně obepínající džíny slim sluší ženám, které mají štíhlé, rovné nohy. Aby byly pohodlné, měly by obsahovat elastan. Mrkněte na cedulku a kupte si jen takové, které ho mají maximálně ve dvou procentech. Mají-li ho více, nedělají hezké pozadí. Dalším módním střihem jsou cigaretové kalhoty. Mají rovně střižené nohavice, které jsou od kolen dolů stejně široké. Prodlužují nohy, jsou tedy vhodné i pro dámy menšího vzrůstu. Největšího efektu lze dosáhnout s botami na vysokém podpatku, přičemž délka nohavic by měla být až na zem. O slovo se opět hlásí zvony ve stylu hippie.

Mohou se rozšiřovat od kolen, nebo mohou být rozvolněné už od rozkroku.

A právě ty jsou vhodné pro ženy s větším obvodem boků. Chcete znát trik, jak v nich vypadat štíhleji? Stačí jim nažehlit elegantní puky.

Mladistvě a „cool“ budete vypadat v buggy jeans.

Stačí si koupit o pár čísel větší pánské džíny, nechat je spadnout na boky a tahat je ležérně po zemi.

Vzpomínáte si na mrkváče z 80. let? Podobné džíny jsou opět v módě. Mají sámky v pánevní části a směrem dolů se zužují. Schovají silná stehna i křivé nohy. Většinou sahají ke kotníkům, což je letos nejmódnější délka nohavic i u jiných typů kalhot. Kam vám doporučím zajít pro nejlepší denimové kousky?Zkuste třeba tradiční americké Levi‘s, mladistvé dobře padnoucí Roxy nebo nápadité anglické Pepe Jeans.

Svoje dotazy pište na modniordinace@lidovky.cz

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...