Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Jakubiskovi mají zaplatit směnku na 54 milionů

Česko

PRAHA Manželé Jakubiskovi musí podle včerejšího verdiktu Městského soudu v Praze zaplatit směnku na 54 milionů korun České spořitelně. Banka jim peníze půjčila na natočení filmu Bathory. Podle soudu jsou manželé se splátkami dluhu v prodlení. Rozsudek není pravomocný a lze se proti němu odvolat.

Deana Jakubisková, která přišla na včerejší líčení, odvolání zvažuje. Rozhodnutí ji doslova zvedlo ze židle a soudci začala kauzu znovu rozčileně vysvětlovat.

Spořitelna uzavřela se společností Jakubisko film v roce 2005 smlouvu o úvěru. Banka se v ní zavázala, že společnosti poskytne úvěr do výše 50 milionů s tím, že společnost jí splatí do konce června 2008 deset milionů korun, do konce září 20 milionů a do konce prosince zbývajících 20 milionů korun. Úvěr byl zajištěn mimo jiné i bianko směnkou s tím, že ji spořitelna bude moci vyplnit pouze tehdy, pokud se Jakubisko film dostane s úhradou úvěru do prodlení. To se pak podle názoru banky skutečně stalo a soud posléze vydal příkaz k zaplacení směnky.

Jakubiskovi s tímto výkladem nesouhlasí. S Českou spořitelnou vedou i další spory.

Autor:

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...