Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Policie chce obžalovat Jakubiskovou. Srazila chodce na přechodu

Lidé

  11:44aktualizováno  12:43
PRAHA - Policie navrhla obžalovat herečku Deanu Horváthovou-Jakubiskovou, která loni v říjnu srazila na přechodu dvaašedesátiletého chodce. Muž svým zraněním na místě podlehl. Kriminalisté ženu viní z usmrcení z nedbalosti. Herečce hrozí až šestileté vězení.

Deana Horváthová-Jakubisková foto: ČTK

Nehoda se stala loni 17. října kolem 10:00 v pražské Krči na křižovatce ulic Chýnovská a Libušská na přechodu neřízeném semafory. Jakubisková podle policie nedala přednost chodci, který přecházel komunikaci. Orientační dechová zkouška na alkohol byla negativní. Manželka režiséra Juraje Jakubiska již dříve sdělila deníku Blesk, že nejela nepřiměřenou rychlostí. "Jela jsem po hlavní, rozhlédla se na všechny strany a najednou tam ten člověk byl," řekla deníku.

ČTĚTE TAKÉ:

Kvůli obdobné události nedávno uložil soud zpěvačce Daře Rolins, která se ve svém voze Mercedes Benz loni v červenci střetla s řidičem skútru, podmíněný trest. Muž svým zraněním později v nemocnici podlehl. Zpěvačka je obžalována rovněž z usmrcení z nedbalosti.

Deana Horváthová-Jakubisková

Od roku 1994 se věnuje producentské činnosti; produkuje zejména filmy svého manžela. Rodačka z Banské Bystrice, která žije od roku 1994 v Praze, je též producentkou nejdražšího filmu v české historii nazvaného Bathory. K jejím nejznámějším filmovým rolím patří Želmíra ve filmu Sedím na konári a je mi dobre, Nona v Lepšie je byť bohatý a zdravý ako chudobný a chorý nebo Verona v Nejasné zprávě o konci světa.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!