Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Za sražení chodce hrozí Jakubiskové šest let vězení

Česko

  11:08aktualizováno  13:51
PRAHA - Policie obvinila herečku Deanu Horváthovou-Jakubiskovou, která loni v říjnu srazila na přechodu dvaašedesátiletého chodce. Muž svým zraněním na místě podlehl. Policie ji stíhá pro trestný čin usmrcení z nedbalosti.

Deana Horváthová-Jakubisková foto: ČTK

Hrozí jí až šestileté vězení, uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Nehoda se stala loni 17. října kolem 10:00 v pražské Krči na křižovatce ulic Chýnovská a Libušská na přechodu neřízeném semafory. "Řidička osobního auta při jízdě od ulice Durychova nedala s největší pravděpodobností přednost chodci, který přecházel komunikaci z pohledu řidičky z levé strany na pravou," uvedl tehdy mluvčí pražské policie Tomáš Hulan s tím, že orientační dechová zkouška byla u řidičky negativní.

ČTĚTE VÍCE:

Manželka režiséra Juraje Jakubiska již dříve sdělila deníku Blesk, že nejela nepřiměřenou rychlostí. "Jela jsem po hlavní, rozhlédla se na všechny strany a najednou tam ten člověk byl," řekla deníku. Údajně řídila vypůjčený terénní vůz značky Mercedes.

Kvůli obdobné události stane ve středu před soudem zpěvačka Dara Rolins, která se ve svém voze Mercedes Benz loni v červenci střetla s řidičem skútru. Ten svým zraněním později v nemocnici podlehl. Zpěvačka je obžalována rovněž z usmrcení z nedbalosti.

Deana Horváthová-Jakubisková (53)

Od roku 1994 se věnuje producentské činnosti; produkuje zejména filmy svého manžela. Rodačka z Banské Bystrice, která žije od roku 1994 v Praze, je též producentkou nejdražšího filmu v české historii nazvaného Bathory. K jejím nejznámějším filmovým rolím patří Želmíra ve filmu Sedím na konári a je mi dobre, Nona v Lepšie je byť bohatý a zdravý ako chudobný a chorý nebo Verona v Nejasné zprávě o konci světa.

Autoři: ,