Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Byl muž na přechodu? Podle Jakubiskové ne

Lidé

  12:32
PRAHA - Muž, kterého v pondělí v Praze srazila vozem herečka a filmová producentka Deana Horváthová-Jakubisková, zřejmě nešel po přechodu pro chodce. Údajně si chtěl zkrátit cestu mezi auty jedoucími pomalu v koloně, ale přehlédl vozidlo v protisměru.

Premiéra filmu Kajínek: Juraj Jakubisko a jeho manželka Deana Jakubisková-Horváthová. foto: ČTK

K této verzi se přiklání svědkyně nehody, se kterou mluvil server iDnes.cz. "Slyšela jsem zvuk nárazu a uviděla řidičku octavie, jak rychle běží ke sraženému muži kousek za naší prodejnou. Myslím, že prostě přebíhal z druhé strany, kde stála kolona aut, ze které vyběhl. Mohlo to být tak dva nebo tři metry od přechodu," uvedla pracovnice prodejny bazénů, která si nepřála být jmenována.

O tom, že dvaašedesátiletý muž nepřecházel přes přechod, už hovoří i sama Jakubisková. "Já o tom nechci mluvit dopředu, musíme počkat na to, jak dopadne vyšetřování. Jen bych ráda upřesnila, že k nehodě nedošlo na přechodu pro chodce, ale až za ním," řekla Jakubisková deníku Blesk.

Před nehodou si vyzvedl balík

K nehodě došlo v pondělí dopoledne v Praze 4 za křižovatkou ulic Chýnovská a Libušská. Pár minut před tragédií si muž údajně vyzvedl balík od kurýra z expresní pošty, který parkoval na odstavné ploše nedaleko křižovatky.

Od poštovního vozu se pak muž vracel podél silnice, ale zřejmě nedošel až k přechodu, nýbrž si cestu chtěl zkrátit přejítím vozovky o pár metrů blíže. Přehlédl zřejmě terénní mercedes, který řídila Jakubisková.

Po nárazu zůstal muž ležet několik metrů před přechodem, balík dopadl vedle něj. I přes poskytnutou první pomoc od jedné z řidiček zraněním o pár minut později v sanitce podlehl.

MODRÁ: místo, kde měl parkovat pošťák. ČERVENÁ: místo, kde zřejmě vstoupil muž do vozovky. ŽLUTÁ: zde leželo po srážce tělo muže. ZELENÁ: z tohoto směru přijížděla Jakubisková.

MODRÁ: místo, kde měl parkovat pošťák. ČERVENÁ: místo, kde zřejmě vstoupil muž do vozovky. ŽLUTÁ: zde leželo po srážce tělo muže. ZELENÁ: z tohoto směru přijížděla Jakubisková.

Podle policie dechová zkouška vyloučila, že by Jakubisková pila před jízdou alkohol. Sama také tvrdí, že nejela nepřiměřeně rychle. V případě viny hrozí herečce až tři roky vězení.

PSALI JSME:

Naopak není jasné, zde nebyl opilý zesnulý muž. Lékařka, která se snažila bezprostředně po nehodě muže oživovat, měla prý pocit, že muž pil alkohol. Policie ale tuto informaci nepotvrdila.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!