Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Černý týden na železnici nekončí. Střet s vlakem nepřežil muž na Novojičínsku, další nehody si vyžádaly zraněné

Česko

  10:17aktualizováno  14:32
Jistebník (Novojičínsko)/Pacov (Pelhřimovsko)/Trhanov (Domažlicko) - Zatím neznámý muž nepřežil v neděli odpoledne srážku s vlakem na Novojičínsku. Trať mezi Ostravou a Přerovem je uzavřena. Policie zjišťuje zda šlo o sebevraždu, či nehodu. Řekla to mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská. K další nehodě došlo v neděli v obci Trhanov na Domažlicku, kde se srazil vlak s osobním autem. Na Pelhřimovsku vlak srazil ženu.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Pozary.cz

Podle Drážní inspekce zavinila páteční srážku vlaků v Běchovicích pravděpodobně lidská chyba

Nehoda na Novojičínsku se stala okolo 13:30 v úseku trati mezi Jistebníkem a Studénkou. Muž vstoupil před projíždějící vlak. Při srážce utrpěl rozsáhlá poranění, kterým na místě podlehl. Provoz na trati bude zastaven do 16:30.

V obci Trhanov na Domažlicku se před 8:00 srazil vlak s osobním autem. Podle Andrey Divišové z plzeňské záchranné služby je na místě jeden zraněný z osobního auta. Doprava na železnici byla zastavená. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

„Záchranná služba transportuje pouze řidiče osobního automobilu, ročník 1964, do Domažlické nemocnice s lehkým zraněním,“ uvedla Divišová.

„Řidič osobního auta při přejíždění nechráněného železničního přejezdu nerespektoval dopravní značku Stůj, dej přednost v jízdě! a vjel na přejezd v době, kdy tudy projížděl osobní vlak jedoucí ve směru na Trhanov,“ řekla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Auto bylo podle ní následně odmrštěno do pravého silničního příkopu. „Požití alkoholu bylo vyloučeno provedenými dechovými zkouškami. Policisté se nehodou nadále zabývají,“ dodala.

V Praze se srazil osobní vlak s rychlíkem, hasiči evakuovali stovky lidí. V kolejišti předtím zemřel člověk

Nehoda se stala na trati z Plané u Mariánských Lázní do Domažlic, v úseku mezi Havlovicemi a Klenčí pod Čerchovem. Ve vlaku v té době jelo podle policejní mluvčí pět cestujících a dvě osoby, obsluhující ve vlaku.

Osobní vlak srazil ženu, má středně těžká zranění

Další osobní vlak v neděli u  Pacova na Vysočině srazil ženu. Ve vlaku jelo 15 lidí, České dráhy pro ně zajistily náhradní autobusovou dopravu. Provoz na trati Pacov - Tábor bude zastavený asi do 15:00.

Žena má středně těžká zranění, vrtulník záchranářů ji letecky přepravil do českobudějovické nemocnice. Řekli to mluvčí ČD Vanda Rajnochová, mluvčí Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina Petr Janáček a krajská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Vlak ženu srazil kolem poledne. Nehoda se stala na trati 224 Tábor - Horní Cerekev, v úseku Pacov - Pošná. „Ve vlaku jelo 15 lidí, ti budou dál přepraveni autobusem. Bude náhradní autobusová doprava mezi Pacovem a Táborem,“ řekla Rajnochová.

Tento týden provází řada železničních nehod. Při té úterní u Perninku na Karlovarsku zemřeli dva lidé, v pátek se zase střetl osobní vlak s rychlíkem v pražských Běchovicích v místě, kde předtím zemřel v kolejišti muž.

Autor: