Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Jízdenku, prosím, vyzvala průvodčí ženu. Ta ji zbila a připravila o oko

Česko

  12:50
PRAHA - Neměla jízdenku, průvodčí proto ženu vyzvala, aby vystoupila. Černá pasažérka ji neuposlechla. Místo toho se na ni vrhla a zmlátila ji takovým způsobem, že průvodčí přišla o levé oko. Útočnici teď hrozí až deset let vězení.
České dráhy (Ilustrační foto.)

České dráhy (Ilustrační foto.) foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

Incident se odehrál 1. listopadu okolo 18. hodiny ve vlaku těsně před Benešovem. Policie zveřejnila zprávu až dnes. Na případ upozornil server iDnes.cz.

"Obviněná cestovala bez jízdenky a průvodčí ji při kontrole vykázala před Benešovem z vlaku. Černá pasažérka ji vzápětí napadla, na chodbičce vagonu ji nečekaně udeřila pěstí," řekla mluvčí benešovské policie Zuzana Stránská.

Čtyřiapadesátiletá průvodčí skončila nejdříve v Táborské nemocnici, odtud ji potom rychle poslali do nemocnice v Českých Budějovicích. Lékaři ženu operovali, přesto přišla o levé oko. V nemocnici pak strávila skoro dva týdny.  

Útočnice cestovala rychlíkem z Prahy do rakouského Salzburku poměrně často, zjistili během vyšetřování policisté. "Již dříve byla přistižena při jízdě načerno," doplnila mluvčí.

Policisté mladou ženu obvinili z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví. Hrozí ji až deset let vězení.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!