Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Senát místo koňského sedla? Žokej Josef Váňa chce kandidovat za ANO

Česko

  17:52
PRAHA - Dostihový žokej Josef Váňa se chystá na Karlovarsku kandidovat do senátu za Hnutí ANO. Předseda Hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš k tomu na svém facebookovém účtu napsal: „Pan Váňa je frajer a člověk, co má odvahu.“ Není to poprvé, co Josef Váňa chce do politiky.

Volební štáb hnutí ANO a žokej Josef Váňa foto: MAFRA - Michal Růžička

Server iDnes píše, že Josef Váňa již několikrát úspěšně kandidoval v komunálních volbách v Chyších na Karlovarsku. Poprvé už roku 2002 jako nezávislý kandidát, kdy se dostal do zastupitelstva, což se mu podařilo i v letech 2006,2010 a 2014. Teď zastává funkci druhého místostarosty.

Váňa skončil druhý na kandidátce TOP09 za Karlovarský kraj, když v roce 2010 chtěl do sněmovny. Skončil jako náhradník za Rudolfem Chladem.

„To bylo asi moje štěstí. Mám hodně vznětlivou povahu a dokážu si prosadit svou. Asi by to pro mě bylo ve Sněmovně utrpení,“ poznamenal Josef Váňa.

Osminásobný vítěz Velké pardubické by se rád zaměřil na sport. Mládež podle něj v dnešní době už nemá o pohyb zájem, sportovní aktivity pro mladé nejsou dostatečně financovány a Váňa s tím chce něco dělat.

Autor:

Quality Hotel Brno Exhibition Centre
RECEPČNÍ

Quality Hotel Brno Exhibition Centre
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 550 - 30 550 Kč