Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Na programu Kalousek. Poslanci projednají omluvu za „komunistického fízla“

Česko

  7:23
PRAHA - Poslanci se budou zabývat sporem mezi Zdeňkem Ondráčkem (KSČM) a místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem kvůli výroku o "komunistickém fízlovi". Měli by taky rozhodnout o zřízení vyšetřovací komise, která by se zabývala výstavbou dálnice D47. Na programu jsou rovněž pravidelné interpelace na členy vlády.

Za situace, ve které je zadlužená Evropa, by byl ministr financí Miroslav Kalousek přimhouřit oči nad stranickým programem a požádat „vzdělané, pracovité a úspěšné“ o větší míru solidarity. Tedy o vyšší daňovou progresi. foto: (c)IlustraČeská pozice

Kalousek se má podle rozhodnutí mandátovému a imunitního výboru Ondráčkovi za červnové výroky omluvit. Místopředseda TOP 09 se vzhledem k Ondráčkovu působení za socialismu omlouvat nehodlá a proti verdiktu se odvolal. Záležitost proto bude řešit celá Sněmovna.

K TÉMATU:

Komise k dálnici D47, pokud poslanci budou s jejím vznikem souhlasit, by měla vyšetřovat pochybení při výstavbě dálnice. Na jejím zhruba devítikilometrovém úseku u Ostravy vznikly vady. Stát se kvůli tomu pře přibližně tři roky se stavebními firmami, vede i arbitráže v souvislosti s účtováním valorizací.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!