Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kennedy si prý zamlada v Chile pronajal nevěstinec

Česko

WASHINGTON/PRAHA Dnes už zesnulý americký senátor Edward Kennedy si prý před lety během své návštěvy jihoamerického Chile pronajal celý nevěstinec. Vyplývá to alespoň ze záznamů amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) z roku 1961. Edward Kennedy tehdy ještě nebyl senátorem, tím byl poprvé zvolen teprve o rok později.

Kennedy si podle dokumentu pronajal veřejný dům v chilské metropoli Santiagu, a to dokonce „na celou noc“.

Údajně tam pak zval i kohosi z místní americké ambasády. „Zval prý jednoho z šoférů na ambasádě, aby se zúčastnil jeho večírku,“ uvedl nejmenovaný zdroj z ambasády Spojených států. Mladý Kennedy byl podle něj „nabubřelý a rozmazlený fracek“.

Kennedy se v Chile zastavil v rámci své cesty po zemích Jižní Ameriky, jejímž cílem prý byl „sběr faktů“. V Chile se podle dobových dokumentů sešel i s řadou lidí, kteří sympatizovali s komunismem. Kennedymu bylo v té době devětadvacet let a pracoval na prokuratuře v Bostonu v americkém státě Massachusetts. Faktem je, že dané informace nebyly předmětem žádného vyšetřování, takže se nikdy nepotvrdily. Současně je však nikdo nevyvrátil.

O zveřejnění zajímavých dokumentů se postarala americká nezisková organizace Judicial Watch, která kvůli nim podle agentury AP musela svést „náročnou právní bitvu“ s americkou administrativou. Na dokumenty se totiž vztahovalo utajení.

Mezi dalšími záznamy zveřejněnými Federálním úřadem pro vyšetřování v červnu loňského roku jsou i výhrůžky smrtí namířené proti členům rodiny Kennedyových. Řadu z nich prý FBI měla detailně prošetřovat, mnohé však vyústily jen v to, že o nich agenti FBI informovali místní policii a dotyčné členy rodiny, kterých se výhrůžky týkaly. Dokumenty každopádně nezmiňují, jestli někdo z vyděračů přešel od výhrůžek k činu.

***

„Zval prý jednoho z šoférů na ambasádě, aby se zúčastnil jeho večírku,“ uvedl nejmenovaný zdroj z ambasády. „Byl nabubřelý a rozmazlený fracek.“

Autor:

Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí
Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí

Produkty Atoderm od značky Bioderma jsou skvělou volbou pro péči o citlivou a suchou nebo atopickou pokožku. Slibují nejen hloubkovou hydrataci,...