Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

KINA UVÁDĚJÍ

Česko

Tahle země není pro starý (USA) Podle románu Cormacka McCarthyho natočili bratři Coenové krvavé drama, které jim vyneslo čtyři Oscary včetně ocenění za nejlepší film roku. Magnetem stylově vybroušeného filmu je Javier Bardem v oscarové roli nájemného vraha.

Oko (USA) Hororový příběh o mladé houslistce, která v dětství přišla o zrak, vznikl jako remake hongkongského snímku. Dívce vrátí zrak transplantace, brzy ale začíná vidět něco, co jiní ne: stínové postavy a děsivé přízraky. Ve filmu, který si pohrává s hranicí skutečnosti, vytvořila hlavní roli Jessica Alba.

Let’s Dance 2 Street Dance (USA) Na taneční snímek Let’s Dance navazuje volné pokračování. Andie, která miluje street dance, nastoupí na marylandskou školu umění, s nejlepším tanečníkem školy vytvoří pár a hodlá zvítězit v taneční soutěži. Ústřední dvojici vytvořili Briana Eviganová a Robert Hoffman.

Nejkrásnější hádanka (ČR) Režisér Zdeněk Troška si vypůjčil dva příběhy Jana Drdy - O Matějovi a Majdalence a Jak princezna hádala, až prohádala - a spojil je v jednu filmovou pohádku. Ve snímku, který se tentokrát obešel bez čertů i draků, vytvořil hlavní roli Jan Dolanský. Rambo: Do pekla a zpět (USA) Sylvester Stallone se vrací jako scenárista, režisér i představitel hlavní role, aby jako věčný vietnamský veterán John Rambo zachraňoval v barmské džungli zajaté misionáře. Na kahánku mají i tradiční americké hodnoty, ty ale Rambo dokáže spasit také.

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (USA) Dva bratři se rozhodnou vyřešit své finanční problémy svérázným způsobem: vyloupí klenotnictví svých rodičů. Dokonalý plán se ale zvrtne a dvojice musí řešit mnohem vážnější problémy než jen ty s nedostatkem peněz.

Soukromá válka pana Wilsona (USA) Režiséra Mika Nicholse inspirovala postava nekonformního senátora Charlieho Wilsona, který se v osmdesátých letech svéráznými prostředky zasloužil o podporu afghánských vojsk a ukončení studené války. V politické satiře excelují Tom Hanks, Julia Robertsová a Philip Seymour Hofman. Skafandr a motýl (Francie/USA) Bonviván Jean-Do Bauby byl po srdeční příhodě kompletně paralyzován, jediným prostředkem, kterým mohl komunikovat se svým okolím, bylo levé oko. Podle knihy, kterou Bauby „namrkal“, natočil Julian Schnabel snímek, jenž má na kontě dva Zlaté glóby.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (USA) V producentské stáji hitmakera Jerryho Bruckheimera vzniklo pokračování úspěšného dobrodružného snímku s Nicolasem Cagem v roli historika, který pátrá po pokladu a zároveň se snaží očistit minulost svého předka. Dále uvidíme Diane Krugerovou, Jona Voigta a Helen Mirrenovou.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (USA) Originální muzikál převedl na plátno režisér Tim Burton. V hororovém příběhu z viktoriánského Lodýna hraje Johnny Depp holiče posedlého pomstou, který břitvou vraždí své zákazníky.

Lovec draků (USA) Podle bestseleru Khaleda Hosseiniho natočil režisér Mark Forster dramatický a dojemný příběh dvou afghánských chlapců, jejichž přátelství překazil krátce před invazí sovětských vojsk dětský strach. Po létech dostane jeden z nich příležitost napravit staré chyby...

O život (ČR) Pod netradiční komediální road movie je podepsaný režisér Milan Šteindler. Mladá dvojice chce zabránit nechtěnému početí, jejich snažení komplikuje duch tragicky zesnulého poslance KDU-ČSL Palcáta.

Pokání (VB/Francie) Podle předlohy Iana McEwana natočil Joe Wright romanci situovanou do předválečné a válečné Británie. V příběhu o tom, kolik tragédie může způsobit dětská umanutost, excelují Keira Knightleyová a James McAvoy.