Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Klaus o korupční kauze: Drobilovi bylo spíš nadrobeno

Česko

  11:31aktualizováno  12:59
PRAHA - Korupční aféra na ministerstvu životního prostředí je podle prezidenta Václava Klause zbytečná a nešťastná. Prezident si nemyslí, že by za kauzou Drobil stálo komplikované spiknutí, přesto ale podle něho mohl tuto kauzu na ministra Pavla Drobila někdo připravit.

Prezident Václav Klaus. foto: ČTK

"Vynořila se nám kauza zbytečná a neradostná. Je neštěstí, že se tohle stalo. Netěší mě to, je to úder do vlády, tak to nepotřebovala. Potřebovali jsme, aby konala, a teď se stala tahle věc," okomentoval 'kauzu Drobil' prezident Václav Klaus v diskuzním pořadu Partie, který se mimořádně odehrává na Hradě. Současnou situaci by ale neoznačil pojmem vládní krize.

Prezident se snažil odlehčit svoji odpověď na otázku, kdo vlastně stojí za touto kauzou. "To bych chtěl vědět, jestli si pan ministr Drobil nadrobil sám, nebo mu bylo nadrobeno, spíš mu ale bylo nadrobeno," řekl se smíchem.

Podle Václava Klause na české politické scéně neexistuje jen kauza Drobil. "Od včerejšího dne máme i kauzu John. Najednou ten včerejšek vstoupil do hry, dává to věci tisíc dalších otazníků," dodal prezident.

Prezident Klaus také řekl, že doposud neobdržel rezignaci Pavla Drobila na funkci ministra životního prostředí. "Bych rád, kdyby se to pootočilo a vyřešilo, aby nemusel odcházet," řekl Klaus.

Nejmenší škrty v Evropě
Škrty ve státním rozpočtu na příští rok budou mít na českou ekonomiku dopad v řádu desetin procenta, řekl prezident, ekonom a bývalý ministr financí Václav Klaus. Škrty v českém rozpočtu jsou podle něj "možná nejmenší v celé Evropě" a v budoucnu budou muset být rozsáhlejší. Upozornil také, že na ekonomický růst bude mít mnohem větší vliv poptávka po českých výrobcích v zahraničí než omezování státních výdajů.

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...