Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kvůli hákovému kříži na ruce pokladní z Kauflandu ihned skončila. Řetězec zvažuje právní postih

Česko

  10:08
PRAHA - Záběry pokladní, která obsluhovala v obchodním řetězci Kaufland s vytetovaným nacistickým symbolem, a které se objevily na sociálních sítích, už mají dohru. Zaměstnavatel s ženou okamžitě rozvázal pracovní poměr a omluvil se. „Zvažujeme její právní postih,“ uvedl navíc mluvčí řetězce Michael Šperl.

Kaufland (ilustrační foto). foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Záběry pokladní v obchodním řetězci, který jako své motto používá: „Z lásky k Česku“, obletěly sociální sítě. Pozornost vzbudilo její tetování na pravém předloktí, jehož součástí byl i jasně viditelný hákový kříž, tedy nacistický symbol.

Jeden z nakupujících ženu natočil a video poté umístil na Facebook. Na sociálnítí síti vystupoval pod přezdívkou Ký Bel. A publikování záběrů na internetu mělo poměrně rychlou dohru. Kaufland zareagoval poděkováním „pozornému zákazníkovi za upozornění“ a brigádnici okamžitě propustil.

„Všem se za vzniklou situaci omlouváme. Naše společnost striktně odmítá propagaci předmětné symboliky v jakékoli podobě. S danou osobou byl neprodleně ukončen pracovní poměr a zvažujeme její právní postih,“ uvedl pro server Lidovky.cz mluvčí obchodního řetězce Michael Šperl.

Brigádnice v pražské prodejně v Michli pracovala pro společnost krátkou dobu, a to vždy na pozicích, kde je součástí předepsaného pracovního oděvu dlouhý rukáv. „Až při změně jejího pracovního zařazení na pokladnu vyšlo najevo, že brigádnice nesplňuje etické požadavky naší společnosti,“ dodal Šperl.

I přes rychlou reakci německého zaměstnavatele se na internetu začaly objevovat nelichotivé vtipy na jeho adresu.

Autor: