Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kvůli hákovému kříži na ruce pokladní z Kauflandu ihned skončila. Řetězec zvažuje právní postih

Česko

  10:08
PRAHA - Záběry pokladní, která obsluhovala v obchodním řetězci Kaufland s vytetovaným nacistickým symbolem, a které se objevily na sociálních sítích, už mají dohru. Zaměstnavatel s ženou okamžitě rozvázal pracovní poměr a omluvil se. „Zvažujeme její právní postih,“ uvedl navíc mluvčí řetězce Michael Šperl.

Kaufland (ilustrační foto). foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Záběry pokladní v obchodním řetězci, který jako své motto používá: „Z lásky k Česku“, obletěly sociální sítě. Pozornost vzbudilo její tetování na pravém předloktí, jehož součástí byl i jasně viditelný hákový kříž, tedy nacistický symbol.

Jeden z nakupujících ženu natočil a video poté umístil na Facebook. Na sociálnítí síti vystupoval pod přezdívkou Ký Bel. A publikování záběrů na internetu mělo poměrně rychlou dohru. Kaufland zareagoval poděkováním „pozornému zákazníkovi za upozornění“ a brigádnici okamžitě propustil.

„Všem se za vzniklou situaci omlouváme. Naše společnost striktně odmítá propagaci předmětné symboliky v jakékoli podobě. S danou osobou byl neprodleně ukončen pracovní poměr a zvažujeme její právní postih,“ uvedl pro server Lidovky.cz mluvčí obchodního řetězce Michael Šperl.

Brigádnice v pražské prodejně v Michli pracovala pro společnost krátkou dobu, a to vždy na pozicích, kde je součástí předepsaného pracovního oděvu dlouhý rukáv. „Až při změně jejího pracovního zařazení na pokladnu vyšlo najevo, že brigádnice nesplňuje etické požadavky naší společnosti,“ dodal Šperl.

I přes rychlou reakci německého zaměstnavatele se na internetu začaly objevovat nelichotivé vtipy na jeho adresu.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat