Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Landa v Afghánistánu musel zrušit koncert, na základnu se střílelo

Afghánistán

  21:23
KÁBUL/PRAHA - Vystoupení zpěváka Daniela Landy v Afghánistánu bylo zrušen. Na základnu Shank v provincii Lógar totiž raketami zaútočili povstalci. Landa je v Afghánistánu společně s ministrem obrany Martinem Bartákem a senátorem Vladimírem Drymlem.

Archivní snímek foto: mzv.cz

V 19:30 místního času (17:00 SELČ) se před pódiem, kde měl Landa s kytarou zazpívat a zahrát, sešlo několik desítek českých i zahraničních vojáků. Produkce ale musela být zastavena ještě před samotným začátkem, protože základna byla pod palbou dvou povstaleckých raket. Ty nakonec dopadly mimo základnu, aniž by někoho zranily nebo způsobily materiální škody. Informoval o tom server Novinky.cz a Česká televize.

Na základně slouží vedle českého rekonstrukčního týmu také jednotky z USA, Jordánska i Afghánistánu. Podle serveru Novinky.cz byl tento tábor pod palbou naposledy před Vánocemi.

Daniel Landa již v Afghánistánu pro vojáky několikrát hrál. Nyní je v této oblasti s českou delegací vedenou ministrem obrany Martinem Bartákem a senátorem Vladimírem Drymlem. Společně navštívili ve čtvrtek Kábul a poté se přemístili na vrtulníkovou základnu Sharana, kde se střídaly kontingenty.

V provincii Lógar působí český rekonstrukční tým s 297 příslušníky armády a civilní správy. Na základně Shank se navíc v současnosti podle serveru Novinky.cz nachází sedm desítek českých stážistů, kteří sem dorazili z Bagramu, největší základny v zemi.

Autor:

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...