24. srpna 2018 8:05, aktualizováno  9:27 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Lidé na Chebsku opět cítili zemětřesení. Otřesy dosáhly magnitudo 3,7

Zemětřesení (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zemětřesení (ilustrační foto). | foto: Reuters

CHEB Lidé na Chebsku a Sokolovsku v pátek v noci po třech měsících opět cítili zemětřesení. Nejsilnější otřesy přišly kolem 1:30, lidé cítili nepříjemné dunění a chvění nebo i zapraskání domu. Podle automatické lokalizace Evropsko-středozemního seismologického centra (EMSC) dosáhl otřes magnituda 3,7.

Jde zřejmě o pokračování zemětřesného roje z května letošního roku, řekla Petra Adamová z Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR. „Podle našich měření dosáhlo zemětřesení magnituda 3,2. Škody zatím nikdo nenahlásil,“ řekla Adamová.

Epicentrum zemětřesení bylo podle EMSC severovýchodně od Aše v hloubce dvou kilometrů. Otřesy pocítily stovky lidí v Chebu, Lubech, Novém Kostele, Habartově, Krajkové či Sokolově. Zaznamenali je ale lidé i ve vzdálenějších lokalitách, například na Tachovsku, u Nejdku na Karlovarsku nebo u Kadaně na Chomutovsku.

Zemětřesný roj se na Chebsku naposledy objevil letos v květnu, kdy se otřesy o různé síle objevovaly opakovaně po dobu dvou týdnů. Nejsilnější zemětřesení tehdy přesáhlo magnitudo čtyři.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz