Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Lidé píší Nečasovi. Štve je odvolání Pospíšila

Česko

  8:00
PRAHA - Premiér Petr Nečas dostal e-mail od stovek lidí, které pobouřilo odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Dosud jich rozhořčení lidé odeslali přes 300. Využívají k tomu e-mailovou bránu NapisteJim.cz, přes kterou lze politiky kontaktovat.

Premiér Petr Nečas foto: ČTK

Petr Nečas (ODS) se tak díky vyhození ministra Jiřího Pospíšila z vlády stal nejčastěji oslovovaným politikem. Pisatelé označují odvolání Pospíšila za účelový krok, jehož skutečným cílem je snaha zabránit vyšetřování korupčních kauz. Pospíšil byl podle nich odvolán narychlo, aby nestačil jmenovat Lenku Bradáčovou šéfkou Vrchního státního zastupitelství v Praze.

ČTĚTE TAKÉ:

„Zpráva o pochybně zdůvodněném a prakticky nezdůvodnitelném odvolání jediného slušného člena vlády, který ještě neztratil soudnost a slušnost a ví, že je pouze zástupcem občanů, mne zděsila,“ píše se například v jednom z e-mailů. Petr Nečas zatím na žádný z těchto e-mailů neodpověděl.

Naopak 80 elektronických dopisů s vyjádřením podpory přišlo i bývalému ministrovi spravedlnosti Pospíšilovi. Někteří ho rovněž vyzývají k odchodu z ODS a vstupu do jiné strany. I Pospíšil si v počtu e-mailů může připsat jedno prvenství, protože žádný politik neobdržel tak velké množství pozitivních zpráv.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!