Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

LN: Žalobce Ištvan vyhrál nad Veseckou

Česko

  18:34
PRAHA - Žalobce Ivo Ištvan vyhrál první kolo právního boje proti svému zaměstnavateli – Vrchnímu státnímu zastupitelství. Pracuje opět v Brně a nemusí dojíždět do skoro sto kilometrů vzdálené Olomouce. Rozhodl o tom soud.

Ivo Ištvan na snímku z roku 1997 foto: ČTK

Bývalý vrchní státní zástupce Ištvan patří do skupiny několika žalobců, kteří jsou podle svých slov šikanováni za svůj postoj v kauze Čunek. Tito státní zástupci nesouhlasili se zastavením vicepremiérova trestního stíhání.

V průběhu letošního května najednou začali zažívat pracovní přeřazení v rámci státních zastupitelství nebo třeba nezvyklé služby navíc.

Tyto „ústrky“ musela před časem nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká vysvětlovat ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi. Ten ji však „podržel“ a sdělil, že se podle něj o žádnou šikanu nejedná.

Ištvan se jako jediný z poškozených rozhodl obrátit na soud. „Odvolací Krajský soud v Ostravě nakonec vyhověl mé žádosti na předběžné opatření. Ve středu jsem toto usnesení osobně obdržel a nyní již pracuji v Brně,“ řekl LN Ištvan.

Další podrobnosti o Ivo Ištvanovi a jeho 
žalobě proti Vrchnímu státnímu zastupitelství
si přečtěte v pátečním vydání deníku
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!