Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Policie byla v Karibiku jen krok od zatčení "lupiče století"

Česko

  8:19aktualizováno  12:29
PRAHA - Detektivové byli krok od zatčení "zloděje století" Františka Procházky, který před pěti lety ukradl přes půl miliardy. Procházka je prý mezi desítkou hledaných, která zatím českým policistům "proklouzla" při akci v Dominikánské republice.

Uprchlý zloděj století František Procházka foto: Reprofoto

Procházka se má skrývat v Dominikánské republice a od zatčení ho zachránila superbouře Sandy. Kvůli povodním se detektivové přezdívaní lovci lebek nemohli dostat do některých oblastí. Spolu s Procházkou policistům unikla asi desítka podezřelých či v odsouzených Čechů.

"Díky této akci jsme získali detailní informace o pobytu hledaného Procházky," řekl  ředitel Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Milan Pospíšek deníku Právo.

K TÉMATU:

Detektivové tvrdí, že pro zbylou desítku uprchlíků se chtějí do Karibiku vrátit.

Elitní policejní útvar pochytal v Dominikánské republice sedm Čechů. Jde o zločince, které justice viní z podvodů, přepadení bank i vražd policistů. Mezi zadrženými jsou například Miloslav Votava, Michael Grundza, Karel Koza, Miloslav Lindr, Jiří Štěpánek, Petr Fišer a Pavel Štorkán. Skupinu hledaných osob transportoval v neděli armádní speciál do Česka.

Čtyři ze zadržených jsou již ve vězení. Proti ostatním jsou vedeny úkony v trestním řízení. Někteří z nich jsou také podezřelí z trestné činnosti, které se dopouštěli na území Dominikánské republiky.

Server tn.cz uvedl i svědectví dalších Čechů, kteří Procházku v Karibiku viděli. Patří mu prý jedna z nejluxusnějších jacht v oblasti.

Podobné zprávy má i Interpol, podle kterého se Procházka v Karibiku skvěle vyzná a má zde kontakty už z roku 2007. Pohybovat se může v Hondurasu, Dominikánské republice i kolem pobřeží Mexika.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!