Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 21 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Malé pravicové strany chtějí před volbami postupovat společně

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 33
  • Poslední: 25.6.2009 15:06
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
23.6.2009 11:47

Pred volbami postupovat spolecne,

aby se do parlamentu dostali a potom oddelene podle prislovi 'Urvi co muzes!'. Dalsi vyderaci vladnoucich stran jsou tedy na obzoru. Namisto Tlusteho vstanou novi bojovnici. Ono za prebehnuti take neco kapne.... A potom budou vydirat nadproporcionalni prebendy.

22.6.2009 18:48

R.John = Hromádková v DEU

profláknutý radeček dostal dopředu zaplaceno asi podobně jako Alenka Hromádková v založené DEU za to , aby spolehlivě odvedli nově vzniklé strany na předem určené slepé koleje , tak , aby nemohly konkurovat stávajícím verry old větvím , které okupují parlament od hadráku .

Kecům nějakých "nových tváří" se dá věřit jako soudružce Nojmanové , nebo bobrošíkové , kuchtové , jau jau  atak dál..............

Jediné , co má smysl zasadit se za změny systémové , tak , aby se zlomila moc stávajícíh korupčních politických uskupení , která jsou personálně budována napříč politickým spektrem ( předchozí členství v KSČ a STB je podmínkou pro nepsanou legitimaci vyvolených ) .

JEDINĚ PŘÍMOU DEMOKRACIÍ JE MOŽNÉ VYKYDAT ČESKÝ POLITICKÝ HNOJNÍK . Jinak už jen Blaničtí rytíři a Čingischán.

25.6.2009 14:47

Re: R.John = Hromádková v DEU

Protiřečíte si. Házíte tady špínu na Radka Johna, kandidáta na předsedu strany Věci Veřejné, která svůj politický program přizpůsobuje výsledkám přímo demokratických anketních otázek na www.otazniky.cz. Pokud budete věnovat několik desítek hodin svého času kritickému zkoumání lidí za VV, tak možná zjistíte, že ta strana hájí i Vaše zájmy. Pokud chcete hlasovat, můžete na www.otazniky.cz taky.

22.6.2009 16:04

Většinový systém - jediné solidní řešení

Každý, kdo není slepý a blbý, vidí, kam to vede, když se do parlamentu dostaneou malé straničky. Líbit se to může jen těm, kteří mají v plánu vydírat velké strany, protože i osel vidí, že bez malých stran prostě ty velké nikdy nemají většinu. Takže pan John počítá s tím, že se s odřenýma ušima dostane do parlamentu na místo zelených. Uvolněné korýtko pěkně zasmrádá a malí vyděrači se o něj začínají bít.

22.6.2009 10:53

Prioritně je potřeba odstranit Presidenta - Škůdce

.......... z Hradu a jako další řešit personální obsazení hlavních politických stran, jmenovitě Topolánka, který nám Škůdce na Hrad dosadil a Paroubka, který se se Škůdcem spikl proti Topolánkovi, během našeho vedení EU a společně zrušili jeho vládu!  

22.6.2009 10:37

Pravicové či levicové

Ta slova stejně nemají už žádný význam. Podle někoho se zadlužuje levice, ale před rokem 1989 bylo zadlužení minimální. Stejně je to i s počtem úředníků. Odmítání návratu komunistů k moci je také prázdné heslo. Mohou akorát říct, že nepůjdou do koalice s KSČM. Kdyby to mysleli s voliči poctivě, museli by říct něco takového: "Máme ve svých řadách jednoho člověka, který přečetl Lisabonskou smlouvu, a v jejím rámci budeme prosazovat ... " a pak něco konkrétního. Výraz "rozumná zelená politika" je spíš k smíchu.

22.6.2009 8:54

Proměna stranického systému?

Pokud toto uskupení utvoří stabilní střed, který momentálně opouštějí KDU-ČSL a SZ, může to celkově přispět k politické stabilizaci tím, že levice se udrží mimo vládu. Navíc proměna stranického systému po nějakých 15 letech by byla více než nutná.

22.6.2009 11:08

Re: Proměna stranického systému?

Při domyšlení tohoto návrhu do konce a pohledu na politickou scénu by z toho vypadlo jedno: VLÁDA JEDNÉ STRANY - děkuji, nechci, už jsem zažil a je mi jedno, jakou má ta strana barvu.

22.6.2009 11:17

Re: Proměna stranického systému?

Doplnění: V jedné z písní V+W se zpívá: Strejček vůl, teta kráva každej půl rady dává : hochu můj postupuj jen zlatou střední cestou............. Parafráze na Buridanova osla, který stál mezi kupkami sena a slámy a nemohl se rozhodnout, kterou sežrat první. Tak dlouho o tom přemýšlel, až pošel hlady. Když se nad tím zamyslíte, tak zjistíte, že čestná a zásadová středová strana ani existovat nemůže - vždy se musí někam přiklonit. Středovost je jen ohlupování voličů před volbami prázdnými teoriemi. Povolební praxe už je o něčem jiném. Bohužel, dost lidí na to ještě skočí.

22.6.2009 13:22

Re: Proměna stranického systému?

Vzhledem k větě o tom, že se levice udrží mimo vládu bych nepředpokládal, že středem jsou myšleny strany, které půjdou s kýmkoliv. I když samozřejmě existují (KDU-ČSL).

22.6.2009 8:43

Pokud by se blok menších liberálních

stran dostal do parlamentu a získal zmíněný vyděračský potenciál, nebylo by na tom nic moc špatného. Pokud vím, maj umírněnou ekonomickou politiku - jsou pro jádro, narozdíl od zelených a jejich nesmyslných rádobyekologie. Taky vystupují proti komunizaci politiky, korupci a klientelismu, jsou za zprůhlednění veřejné sféry a financí. Takže pokud by kladli tyto "vyděračské" podmínky, byl bych jedině rád.

22.6.2009 8:17

Pravicové či levicové - již je to dávno jedno!

Pane Johne, vážím si Vás! Jistě už dlouho víte, že jakékoli volební průzkumy či analýzy pro hovada dobrá jsou ... Buď vyhraje Mirek nebo Jirka - záleží na tom, kdo na koho nakydá více špíny. Třetí budou komunisté a tím to asi skončí. KDU-ČSL rozložil Kalousek svým odchodem, TOP 09 nepřekročí hranici volitelnosti, Zelení šanci propásli již dávno. Volební pat, který se očekává, bude trvat do Vánoc. Komunisté pocítí svoji převahu a budou se nechat prosit více než dříve. Nové ministry hybridu, který vznikne, začne MirkoJirka shánět v únoru, v březnu je jmenuje. Každý z nich bude chtít sto dnů hájení. Tedy i ministr školství. Co si myslíte o státních maturitách?

22.6.2009 8:13

malé strany

Slátanina malých stran je o ničem.

Akorát by po volbách vydíraly,prosazovaly své zájmy - každý ty své .

Zakladatel malé strany se mi jeví podezřele, politický mandát je u nás prostě výnosné řemeslo pro ty, kteři jsou ve svých původních profesích " nic moc ".

22.6.2009 8:13

Že by vznikla blok liberálů

Pokud by ta strana zůstala u ekonomického liberalismu, u umírněné ekologie a bojovala proti korupci a zároveň nešla takovým tím Klausovským konzervativním směrem, mohla by vzniknout kvalitní liberální alternativa a v budoucnu třetí politický blok vedle ODS a ČSSD. To bych docela uvítal.

21.6.2009 23:02

zavádějící argument

Tato věta je naprosto zavádějící: "Prostý součet hlasů pro Věci veřejné, SNK-ED, Evropskou demokratickou stranou bývalé europoslankyně Jany Hybáškové a Starostů a nezávislých tvoří 9,74 procenta, tedy více, než je potřeba pro vstup do parlamentu."

Nezohledňujete totiž podmínku, že koalice 4 stran potřebuje pro vstup do Poslanecké sněmovny 20 % hlasů, nikoli 5 %. Pokud by se malé strany chtěly integrovat, musely by tak učinit do JEDNÉ formace, aby pro ně platilo 5 %. Pokud to bude koalice několika stran, kvórum se zvyšuje.

21.6.2009 23:42

Re: zavádějící argument

jedna se o spolecne kandidatce

21.6.2009 22:20

nemafianska pravice

jiz od pol 90 let tuto zemi prznila ODS-nastup nove pravice přivitaji vsichni slusni lide

21.6.2009 23:42

Re: nemafianska pravice

souhlas

21.6.2009 21:54

STARÁ PRAVDA,RADĚJI PRVNÍM V PROVINCII,NEŽLI DRUHÝM V ŘÍMĚ,

PROTO SE NIKDY STRANY NEDOHODNOU.

21.6.2009 23:43

Re: STARÁ PRAVDA,RADĚJI PRVNÍM V PROVINCII,NEŽLI DRUHÝM V ŘÍMĚ,

dohodnou

21.6.2009 21:40

Co tím získáme jako voliči?

V případě jejich úspěchu ve volbách přibyde prťavá koalice, která zase bude všechny jen vydírat před každým hlasováním o čemkoliv. Vnitřně se budou o všechno hádat, hlavně kdo bude šéfovat a kdo poslouchat - někteří z nich jsou ochotní poslouchat jen sami sebe. Pan Štětina bude zase jenom něco vymýšlet proti komunistům a jinak nebude dělat nic, pí Bobošíková a p. Železný zase budou koukat jak se dostat zpět na bývalé pozice atd. Každý bude sledovat své zájmy a snažit se doběhnout ty ostatní. Jako voliči z nich vcelku nic mít nebudeme a budeme na ně nadávat jako na zelené. Přínosem skutečně nebudou.

21.6.2009 23:11

Re: Co tím získáme jako voliči?

plný souhlas.

21.6.2009 23:20

Re: Co tím získáme jako voliči?

naprosto nesouhlasím. Pokud svým "vydíráním" zajistí, že bude levný, efektivní stát, nízké daně, vymahatelnost práva, jasná pravidla a tak dále - pak nechť "vydírají".

22.6.2009 8:51

Re: Co tím získáme jako voliči?

Přesně tak. Nechápu, že celý rok se tu nadává na vládní politiku a pak někdo přijde s argumentem "vydírání". Přitom programy těchto stran jsou velmi sympatické, efektivní stát mají ve svých bodech snad všichni, kteří se na dohodě chtějí podílet.

22.6.2009 10:00

Re: Co tím získáme jako voliči?

Samozřejmě, že mají perfektní programy - protože ví, že nic z toho při své velikosti nebudou muset plnit. Velké strany už jsou opatrnější. Lidovci i zelení v rámci patové situace velkých stran vydírali ze všech sil, ke komu se v hlasování přidají. Tihle by v tom jasně pokračovali. Proto od nich není možno čekat zázraky.

25.6.2009 15:06

Re: Co tím získáme jako voliči?

Nepovažuji za konstruktivní příspěvky typu "vždycky všichni dělali X, proto i ti noví budou dělat X". Pokud nejste spokojen se současným stavem, tak chcete změnu. Domnívám se, že u nových stran je větší šance na jiné chování než u stávajících velkých stran. Vytvořit nový návyk je jednodušší než změnit návyk původní...

21.6.2009 20:57

doufam, ze to vyjde

muj hlas by dostali na 100%

22.6.2009 11:05

Re: doufam, ze to vyjde

Madqerte, já tě nepoznávám, jedná se o Madqert - liberální komunista , nebo jak se jmenoval?

21.6.2009 20:23

Mach ven

Bral bych to,kdyby strana p.Macha tam nebyla. To je jako by tam byl Klaus.

21.6.2009 21:01

Re: Mach ven

Proč podmiňujete svou reakci osobami?

Jde přeci o politické názory skupin občanů s nemnoha rozdílnými názory.

Je to sociologický princip, že každé uskupení lidí má svého vůdce, jinak se nelze organizovat v žádné lidské tlupě a vykonávat činnosti optimálně.

Premium

Klienti versus cestovní kanceláře: jak nepřijít o peníze za zájezd

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Cestovní kanceláře jsou zahlceny žádostmi klientů o zrušení zájezdů. Sociální sítě se plní příspěvky nespokojených...

Premium

Ufňukaná generace. Mladí v pandemické panice možná konečně dospějí

Kdysi muži bránili vlast před nájezdníky, dnes brečí, že mají málo lajků na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vše zlé může být k něčemu dobré. Dokonce i koronavirus. Magazín Víkend DNES se domnívá, že mladí lidé v pandemické...

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...