Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Mezi Teplicemi a Bílinou zemřeli při dopravní nehodě tři pracovníci údržby, měl je srazit kamion

Česko

  12:42aktualizováno  16:05
Pňovičky (Teplicko) - Tři lidé zemřeli při nehodě mezi Teplicemi a Bílinou, dalšího zraněného odvezli záchranáři do nemocnice. Podle hasičů zřejmě jeden z kamionů při srážce tří aut smetl lidi, kteří pracovali na silnici. Nehoda se stala na silnici první třídy u Pňoviček na Teplicku. Silnice je ve směru z Teplic do Bíliny průjezdná jedním pruhem, v opačném směru je zavřená, než se podaří odstranit následky nehody.

Úplná uzavirka silnice I. třídy č 13 mezi Bilinou a Teplicemi v obou směrech z důvodu tragické dopravní nehody. foto: Twitter Policie ČR

Do nemocnice záchranáři odvezli člověka se středně těžkým zraněním, řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Je to spolu s lednovou nehodou na Písecku letos nejtragičtější nehoda. Srážka dvou aut si tam vyžádala rovněž tři lidské životy.

Řidič v Olomouci prchal před policií, při jízdě způsobil pět dopravních nehod

U nehody zasahoval podle Voleníka záchranářský vrtulník. Zdravotníci resuscitovali jednoho ze zraněných, měl být letecky dopraven do traumacentra v Ústí nad Labem. Navzdory snaze se jej ale nepodařilo oživit. Dva lidé tak zemřeli bezprostředně po nehodě, třetí po neúspěšném oživování.

„Teď je to průjezdné ve směru z Teplic do Bíliny s opatrností jedním jízdním pruhem,“ řekl odpoledne ČTK mluvčí teplické policie Daniel Vítek. Podle webu policie by silnice měla být zprůjezdněná ve 21:00. Z Bíliny na Teplice bude zavřená po dobu vyprošťování kamionu a odstraňování následků nehody.

Před hraničním přechodem do Rakouska v Dolním Dvořišti se utvořila šestikilometrová kolona

Čtvrteční nehoda, při které na Teplicku zemřeli tři silničáři, je nejtragičtější svého druhu v posledních letech. Naposledy zemřel pracovník údržby letos v březnu, kdy u obce Bačálky na Jičínsku srazilo osobní auto dva silničáře, jeden u nich nepřežil. V říjnu 2015 pak na dálnici D5 srazilo u Prahy nákladní auto muže, který čistil u svodidel kanálové svody. Na místě zemřel. Vážné nehody, kdy někdo srazil silničáře při práci, se staly také v září 2015 na kilometru 63,5 dálnice D5 nebo v lednu 2018 na dálnici D10 u Mladé Boleslavi, v obou případech pracovníci údržby vyvázli s těžkými zraněními.

Autor: