Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ve Spolchemii při plnění cisterny zemřel člověk

Česko

  15:55aktualizováno  18:31
Ústí nad Labem - Jeden z pracovníků čtvrtek po poledni zemřel v chemičce Spolchemie v Ústí nad Labem v souvislosti s plněním železniční cisterny využívané ke skladování nebezpečných látek. Druhého člověka v kritickém stavu přepravil záchranářský vrtulník do pražské nemocnice. Ve čtvrtek to řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník a mluvčí chemičky Jan Charvát.

Spolek pro chemickou a hutní výrobu v Ústí nad Labem. foto: Spolchemie

Spolchemie se snaží dostat z dluhů, získala výhodný úvěr

Po pádu do cisterny s louhem zemřel ve čtvrtek po poledni v ústecké chemičce Spolchemie jeden z jejích pracovníků. Druhého člověka v kritickém stavu přepravil záchranářský vrtulník do pražské nemocnice Královské Vinohrady. Příčiny neštěstí vyšetřuje policie, řekl mluvčí chemičky Jan Charvát.

„Dva pracovníci byli v souvislosti s plněním železniční cisterny vážně zraněni. Jeden z nich bohužel na místě zemřel, druhý byl v kritickém stavu převezen leteckou záchrannou službou do nemocnice“ uvedla Spolchemie na svých webových stránkách. „Železniční cisterna se používá ke skladování látek jako třeba louhů,“ řekl Charvát.

„Hasiči zasahovali v Ústí nad Labem v průmyslovém obvodu, kde dva muži spadli do železniční cisterny s louhem,“ napsali odpoledne krajští hasiči na twitteru.

Mezi Teplicemi a Bílinou zemřeli při dopravní nehodě tři pracovníci údržby, měl je srazit kamion

Další informace firma podle mluvčího poskytne podle pokračujícího vyšetřování. Příčiny neštěstí vyšetřuje policie, stejně jako míru případného zavinění porušením bezpečnostních předpisů i dalších okolností, dodal Charvát.

Zraněný leží na popáleninovém centru v pražské fakultní nemocnici Královské Vinohrady. „Je připojený na plicní ventilaci,“ řekl odpoledne mluvčí liberecké záchranné služby Michael Georgiev.

„Na místě zasahoval vrtulník liberecké záchranné služby,“ uvedl Voleník s tím, že ústecký vrtulník právě zasahoval u tragické dopravní nehody na Teplicku, při níž ve čtvrtek zemřeli tři lidé a další byl zraněn.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...