Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Ministr Ludvík neprosadil vlastní pražskou kandidátku. Nebude tak v jejím čele

Česko

  11:56
PRAHA - Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík se nebude ucházet o post lídra pražské kandidátky ČSSD pro sněmovní volby. Ludvík řekl, že odstoupil, protože se mu nepodařilo prosadit jeho podobu kandidátky. Dalšími uchazeči o post lídra jsou podle dřívějších informací pražský radní Petr Dolínek a náměstek ministra zahraničí Lukáš Kaucký. Lídra zvolí straníci.

Miloslav Ludvík foto:  František Vlček, MAFRA

Ludvík z boje o post lídra pražské kandidátky odstoupil podle Seznam Zprávy na dnešním jednání pražské buňky sociální demokracie. „Protože neprošla kandidátka, kterou jsem postavil,“ zdůvodnil to ministr serveru. Podle Seznamu ministr neúspěšně prosazoval na druhé místo kandidátní listiny svou náměstkyni z ministerstva Lenku Tesku Arnoštovou, která skončila až na sedmém místě kandidátky.

Ludvíkovi na ministerstvu radí jeho bývalý podřízený, náměstek Holcát z Motola

„To je tutově nevolitelná pozice, jasné zaříznutí. Ještě mi pak řekli, že by tedy ona (Lenka Teska Arnoštová, pozn. red.) mohla, ale já v tom případě ne,“ uvedl pro MF DNES ministr. „Takhle to soudruh Dolínek postavil,“ dodal

Předsednictvo ČSSD v pátek schválilo návrhy kandidátů na lídry krajských kandidátek pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. O konečné podobě kandidátek budou hlasovat krajské organizace strany. Jména, o nichž se bude rozhodovat, jsou jasná pro 13 krajů, z Jihočeského kraje vedení ČSSD ještě návrhy neobdrželo.

Vedení strany teď podle MF DNES doufá, že si Ludvíka ještě udobří. „Kolega Ludvík je v naší partě čtrnácti lídrů mezi těmi úplně top. Je to úspěšný ministr zdravotnictví, byla by to obrovská ztráta,“ sdělil Jan Birke, volební manažer a místopředseda ČSSD.

Ve většině regionů je do čela kandidátky navržena jedna osobnost. Kromě Prahy je výjimkou třeba Vysočina, kde se rozhodne mezi hejtmanem Jiřím Běhounkem a starostou Nového Města na Moravě Michalem Šmardou.

Autor:

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?
Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...