Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ministr obrany Metnar má koronavirus. Má kašel a cítí se unavený

Česko

  13:34aktualizováno  14:31
Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) má koronavirus. Onemocnění potvrdil test. Ministr to uvedl na twitteru. Dodal, že má kašel a cítí se unavený, chce ale i nadále pracovat na důležité agendě z domova.

V první den bezpečnostního veletrhu IDET na brněnském výstavišti se konala konference o vyzbrojování a podpoře rozvoje obranného průmyslu v Česku. Na snímku ministr obrany Lubomír Metnar. foto: Patrik Uhlíř, MAFRA

Šéf VZP Kabátek by rezignaci považoval za nezodpovědnou, své očkování vysvětlí správní radě

„V posledních dnech jsem se necítil dobře a pracoval z domova. Test na covid dnes bohužel potvrdil, že jsem pozitivní,“ napsal ministr. „Mám kašel a cítím se unavený, ale jsem a snad i nadále budu schopen důležitou agendu řešit on-line,“ dodal.

Mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek řekl, že Metnar počítá s účastí na pondělní vládě, která bude jednat videokonferenčně. Ministři by se na ní měli zabývat vrácením deseti miliard korun do rozpočtu ministerstva obrany. Do rozpočtové rezervy byly peníze přeřazeny loni v prosinci při schvalování rozpočtu kvůli požadavku komunistů. 

Představitelé vlády poté slíbili, že celou částku armádě vrátí. Stát se tak původně mělo na začátku ledna, později premiér Andrej Babiš (ANO) slíbil převod projednat do konce měsíce. Řádné zasedání vlády je naplánováno na pondělí.

Systém registrace k očkování se změní. Seniorům bude termín přidělován podle věku, řekl Blatný

Koronavirus měli i další členové vlády, tento týden pozitivní test ohlásil ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Podle mluvčího vlády Vladimíra Vořechovského se nemohli Metnar s Petříčkem nakazit během společného jednání ministrů ve Strakově akademii. „Všechna zasedání jsou on-line,“ uvedl.

Už dříve onemocněli i další členové kabinetu. Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček se zřejmě nakazil od ministra zemědělství Miroslava Tomana (oba ČSSD), se který jednal v Lidovém domě. V karanténě tehdy byli i další členové ČSSD včetně ministra kultury Lubomíra Zaorálka. V dobrovolné izolaci byla kvůli koronaviru několikrát ministryně sociálních věcí Jana Maláčová, stejně tak Petříček. Několik týdnů byla kvůli infekci nemocná ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO), pracovala tehdy z domova. Uvedla tehdy, že se zřejmě nakazila v rodině.

Senioři nad 80 let plní roli pokusných uživatelů. Rezervační systém na očkování stále vychytává mouchy

Covid v rodině měl podle médií loni i premiér Andrej Babiš (ANO). Zvolil tehdy odloučení. Koncem prosince se nechal premiér jako první v Česku očkovat. Příští týden ho čeká druhá dávka vakcíny.

Autor:

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...