Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Česko

Muž nemusí jít za krádež vibrátoru v nouzovém stavu do vězení. Původně dostal dva roky

ilustrační foto foto: iDNES.cz

Muž nepůjde za krádež vibrátoru v nouzovém stavu do vězení, jak původně rozhodl soud. Nejvyšší soud zrušil rozsudek ostravského krajského ostravského soudu, který Lubomíra Sogela v odvolacím řízení na dva roky do vězení poslal. Sogel nemusel ani do vazby. Napsal to dnes Ekonomický deník.
  10:24

Za krádež vibrátoru během nouzového stavu půjde muž před soud, zatím je ve vazbě a hrozí mu až osmiletý trest

Krajský soud bude muset v případu znovu rozhodnout. Sogel byl propuštěn z výkonu trestu ve věznici ve Stráži pod Ralskem a nebyla na něj uvalena vazba. Vibrátor stál 499 korun. Muž ho podle obžaloby vzal loni v dubnu v DM drogerii ve Frenštátě pod Radhoštěm, strčil ho pod bundu a odešel bez placení.

Protože kradl v době, kdy kvůli pandemii koronaviru platil nouzový stav, hrozil mu vyšší trest trest než za normálních okolností. Sazba byla v době nouzového stavu od dvou do osmi let. Sogel má v rejstříku podle deníku 23 záznamů a nemá trvalé bydliště.

Nejvyšší soud už zrušil několik podobných trestů za drobnější krádeže, za které lidé dostali vyšší tresty s ohledem na nouzový stav. Jedním z nich byl například muž, který měl jít do vězení na rok a půl za krádež pěti housek. Soud už tehdy dospěl k závěru, že ne každá krádež v nouzovém stavu má být postihovaná přísněji. Pokud její provedení a další okolnosti nesouvisí s mimořádnou situací, lze podle něj ukládat normální tresty.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!