Čtvrtek 29. září 2022, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lupič na koloběžce vykradl známé klenotnictví. Pařížská policie řeší případ vychytralého zloděje šperků

Svět

  13:08
Přišel, viděl, odnesl šperky za miliony a ujel na koloběžce. Pařížská policie vyřešila případ zloděje, který vykradl luxusní klenotnictví Chaumet poblíž věhlasného Champs-Elysées. Postarší muž pohrozil pistolí i nastraženou bombou a poté, co od zaměstnanců obdržel šperky, ujel. Policisté ho nakonec i s komplicem dopadli.

Luxusní klenotnictví Chaumet, které se může pyšnit sítí obchodů po celém světě, se stalo místem trestného činu. Do pařížské prodejny nedaleko Champs-Elysées se totiž vydal lupič. Přibližně šedesátiletý muž měl podle záznamů kamer šedý oblek a na hlavě masku, na zaměstnance tasil pistoli.

Navíc podle BBC vyhrožoval, že odpálí bombu, kterou již dopředu nainstaloval v prodejně. Pracovníkům obchodu tak nezbylo nic jiného, než muži vydat šperky a drahé kameny v hodnotě více než dvou milionů eur.

Muž nemusí jít za krádež vibrátoru v nouzovém stavu do vězení. Původně dostal dva roky

Pachatel si k tomu vyžádal i klíče od obchodu, díky nimž zaměstnance mohl zamknout uvnitř. Lehce tak opustil místo činu a jeho přepadení se obešlo zcela bez násilí. Od klenotnictví nakonec zloděj odjel hodně netradičním způsobem, a to na koloběžce. 

Policie zmobilizovala všechny síly, aby zloděje dopadla. A to se jí nakonec také podařilo. Podle zpráv France24 a AFP byl lupič společně s komplicem zadržen v motorestu na východě Francie. U obou osob byly nalezena i podstatná část z kradených šperků.

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat