Úterý 28. září 2021, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lupič na koloběžce vykradl známé klenotnictví. Pařížská policie řeší případ vychytralého zloděje šperků

Svět

  13:08
Přišel, viděl, odnesl šperky za miliony a ujel na koloběžce. Pařížská policie vyřešila případ zloděje, který vykradl luxusní klenotnictví Chaumet poblíž věhlasného Champs-Elysées. Postarší muž pohrozil pistolí i nastraženou bombou a poté, co od zaměstnanců obdržel šperky, ujel. Policisté ho nakonec i s komplicem dopadli.

Luxusní klenotnictví Chaumet, které se může pyšnit sítí obchodů po celém světě, se stalo místem trestného činu. Do pařížské prodejny nedaleko Champs-Elysées se totiž vydal lupič. Přibližně šedesátiletý muž měl podle záznamů kamer šedý oblek a na hlavě masku, na zaměstnance tasil pistoli.

Navíc podle BBC vyhrožoval, že odpálí bombu, kterou již dopředu nainstaloval v prodejně. Pracovníkům obchodu tak nezbylo nic jiného, než muži vydat šperky a drahé kameny v hodnotě více než dvou milionů eur.

Pachatel si k tomu vyžádal i klíče od obchodu, díky nimž zaměstnance mohl zamknout uvnitř. Lehce tak opustil místo činu a jeho přepadení se obešlo zcela bez násilí. Od klenotnictví nakonec zloděj odjel hodně netradičním způsobem, a to na koloběžce. 

Policie zmobilizovala všechny síly, aby zloděje dopadla. A to se jí nakonec také podařilo. Podle zpráv France24 a AFP byl lupič společně s komplicem zadržen v motorestu na východě Francie. U obou osob byly nalezena i podstatná část z kradených šperků.

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Mohlo by vás zajímat