Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na Břeclavsku došlo k sesuvu půdy. Zasypal rybářský kemp

Česko

  11:45
PAVLOV - Mezi Pavlovem a Dolními Věstonicemi na Břeclavsku se v neděli dopoledne vlivem vytrvalého deště sesunul o 20 metrů svah na kemp v rybářské oblasti. Půda kompletně zasypala jeden karavan, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský. Zranila se jedna žena, záchranáři ji odvezli do nemocnice. Hasiči kemp evakuovali.

Půda na Břeclavsku kompletně zasypala jeden karavan. Zranila se jedna žena, záchranáři ji odvezli do nemocnice. foto: Václav ŠálekČTK

Obytnou oblast podle Příkaského událost nijak nezasáhla.Policisté však museli uzavřít silnici, která je poškozená. Nejméně přes noc bude neprůjezdná, řekla ČTK břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

"Evakuovali jsme 20 lidí. Kromě jedné ženy se nikomu nic nestalo," uvedl Příkaský. Podle něj půda zasypala jeden karavan a druhý odsunula. Na místě byla asi desítka karavanů.

Třetí povodňový stupeň

Hladina řeky Jevišovky na Znojemsku se v neděli dostala do třetího stupně povodňové aktivity. Stav ohrožení trvá i na přítoku do vodního díla Výrovice na Znojemsku.

Situace si vyžádala uzavření silnice nad svahem. "Hrozí sesuv komunikace, a proto tam nesmí jezdit auta," řekl Příkaský. "Silnice bude uzavřená nejméně do rána. Jsou v ní praskliny a není vyloučené, že by se mohla sesunout," informovala Haraštová. Podle ní celý stav svahu posoudí statik a z jeho vyjádření vyplynou další kroky. Řidiči musí narušenou silnici objet okolními obcemi, objížďka je vyznačená.

Mezi Pavlovem a Dolními Věstonicemi na Břeclavsku se sesunul o 20 metrů svah na...
Mezi Pavlovem a Dolními Věstonicemi na Břeclavsku se sesunul o 20 metrů svah na...
Zpola zasypaný karavan v kempu na Břeclavsku.
Mezi Pavlovem a Dolními Věstonicemi na Břeclavsku se vlivem vytrvalého deště...

Déšť zaměstnal hasiče hned na několika místech Jihomoravského kraje. Především na Znojemsku, Břeclavsku a Brněnsku čerpali vodu ze sklepů. Kvůli dešti se zvedly i hladiny některých toků. Stav ohrožení trvá na Jevišovce na přítoku do nádrže Výrovice, také na Rokytné se povodňové stavby blíží ke třetímu povodňovému stupni, uvedla mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Vodohospodáři začali dopoledne preventivně upouštět rybník v Blížkovicích na Znojemsku, kde se vlivem extrémních povodňových průtoků přelila voda přes hráz a hráz poškodila, sdělila ČTK Tomíčková.

Autoři: ,

Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí
Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí

Produkty Atoderm od značky Bioderma jsou skvělou volbou pro péči o citlivou a suchou nebo atopickou pokožku. Slibují nejen hloubkovou hydrataci,...