Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Exekuce na Prahu? I kvůli chaosu na magistrátu

Česko

  13:35aktualizováno  14:00
PRAHA - Exekuční pečeť na Karlově mostě, Obecním domě a dalších významných památkách... v poslední době v Praze nic neobvyklého. Důvod? Na magistrátu chybí kontrola soudních sporů.

ilustrační foto foto: archiv

Na problémy při kontrole jednotlivých soudních sporů, které město vede, upozornil interní audit, který si nechal pražský magistrát kvůli nedávným případům exekuce zpracovat.

Podle závěrů auditu sice na pražské radnici existuje evidence soudních sporů, které město vede a které jsou s městem vedeny, nedá se ale zjistit, v jakém stadiu se nacházejí a jaké povinnosti z nich vyplývají. Neexistuje ani dostatečná kontrola toho, jak jsou povinnosti nařízené soudem plněny.

Není zřejmé, kdo je za nesplnění povinností odpovědný

Městu proto hrozí prodlení při plnění, exekuce a nechtěná medializace. Není také upraveno to, kdo má za nesplnění povinností odpovědnost.

Magistrát se s hrozbou exekuce v minulosti potýkal již několikrát. Na konci ledna nesmělo město nakládat se svým miliardovým majetkem kvůli pochybení magistrátní úřednice, která zapomněla uhradit dluh ve výši 205 942 korun.

ČTĚTE TAKÉ:

Na začátku února se v katastru nemovitostí objevil záznam o exekuci znovu. Tentokrát kvůli dlužné částce do 15 000 korun. Podobný případ se odehrál i loni v dubnu.

Na postup exekutorů si stěžoval pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) v dopise, který poslal ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi (ODS). Podle primátora neexistuje kontrola, která by účinně trestala excesy exekutorů. Ministr Pospíšil uvedl, že chystá změnu exekutorského řádu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!