Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Klánovický les padne za oběť liknavosti magistrátu

Česko

  7:00aktualizováno  16:14
PRAHA - V roce 2009 občané městské části Praha-Klánovice v platném referendu 80 % hlasů rozhodli, že nechtějí rozšiřování golfového areálu v Klánovickém lese, největším lesním území v Praze s několika přírodními rezervacemi.

Klánovický les v Praze foto: Jakub HněvkovskýLidové noviny

Pražský magistrát a zastupitelstvo loni právě na základě referenda navrhlo zadání změnu územního plánu, která by výsledek referenda respektovala a rozšíření golfu zakázala. Přesto v tuto chvíli vše vypadá na to, že Forest Golf Club Klánovice (FGCK) začne ještě během tohoto roku devítijamkové golfové hřiště budovat.

ČTĚTE TAKÉ:

Bude to možné proto, že nový náměstek primátora pro oblast územního plánu Tomáš Hudeček (TOP 09) magistrát nechal vypracování změnu územního plánu bez udání důvodu přerušit s tím, že se na ní podle ČTK začne pracovat nejdříve v červnu. Jak však v pondělí Hudeček dodal, podařilo se už úřední mechanismus dát do běhu. "Na základě schváleného zadání byla změna zpracována a v současné době zahajujeme veřejné projednání," uvedl bez dalších termínů pro Lidovky.cz Hudeček. Už letos ale FGCK počítá s tím, že v srdci Klánovického lesa zahájí „odlešňování“ a stavební práce.

Magistrát to může přijít draho

Tato nepochopitelná více než dvouletá liknavost pražského magistrátu může přijít pražské daňové poplatníky draho. V případě, že FGCK začne golf skutečně budovat a dojde ke změně územního plánu, je možné, že by mohl po magistrátu požadovat úhradu vložených investic.

V případě, že by se magistrát rozhodl jasné ne občanů Klánovic nerespektovat, mělo by to vedle narušení celistvosti ojedinělého pražského lesa i politické důsledky, A to přinejmenším v podobě konce současné „velké koalice“ v Klánovicích.

Občanští demokraté by velice pravděpodobně přišli o post starosty, kterým je i díky podpoře tamních Zelených nominant této strany Petr Soukup, významný spojenec primátora Bohuslava Svobody a místopředseda oblastního sdružení ODS. Jedním ze zásadních bodů programu vládnoucí klánovické koalice kolem Soukupa je totiž uvedení výsledků referenda o „nebudování gofu“ do praxe.

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Dieselům hrozí paralýza. Drahý plyn brzdí výrobu AdBlue, auto bez něj nejede

Premium Majitelé moderních dieselových aut mohou mít brzy velké problémy. Znehybnit jejich auta může nedostatek plynu. Za vším...

Mohlo by vás zajímat