Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na mítink se Zemanem přišli dva kominíci s červenými trenýrkami

Česko

  22:58
ZÁMRSK - O oživení na setkání prezidenta Miloše Zemana s obyvateli Zámrsku na Orlickoústecku se postarali dva muži v převlecích za kominíky. Miloš Vích a David Šťastný ze sousední obce Dobříkov mezi sebou drželi velké červené trenýrky o rozměrech asi 1,5 krát 1,5 metru.

Na mítink s Milošem Zemanem přišli dva kominíci s červenými trenýrkami. foto: Radek Kalhous, MAFRA

Chtěli tímto odkazem na nedávný čin skupiny Ztohoven vyjádřit svůj nesouhlas s prezidentovým chováním. „Přišlo nám vtipné, co Ztohoven na Hradě udělali. Když budeme mít možnost, máme na prezidenta připravené i otázky,“ řekl novinářům před mítinkem Vích, který pracuje jako počítačový technik a je i místostarostou Dobříkova.

Po akci ‚Trenky‘ Hrad zvýší bezpečnostní opatření. Za stovky milionů

Rudé trenýrky nad Hradem místo prezidentské standarty pověsila 19. září skupina Ztohoven. Prohlásili, že jde o „standartu muže, který se nestydí za nic“. Na střechu vylezli převlečení za kominíky, policisté je zadrželi až po činu.

Prezident v pondělí své kritiky v Zámrsku nabádal, aby, když už odložili spodní prádlo, nenastydli. Na dotaz, kdy odvolá kancléře Vratislava Mynáře z funkce kancléře, když nezískal bezpečnostní prověrku, odpověděl, že splní svůj slib a udělá to, pokud Mynář neuspěje se svým odvoláním proti stanovisku Národního bezpečnostního úřadu.

Na oba Zemanovy kritiky v Zámrsku zareagoval i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Podle něj je v kraji jen asi 40 kominíků a je jich nedostatek, proto je dobře, že se jejich počet rozšiřuje.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!