Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Policisté zadrželi nemocnému osmdesátníkovi 34 zbraní, požádal o to lékař

Česko

  16:54
Čtyřiaosmdesátiletý muž z Náchodska musel odevzdat desítky palných zbraní a stovky kusů munice. Jeho ošetřující lékař si všiml, že se pacientovi horší zdravotní stav, a upozornil na to policisty. Ti rozhodli o zadržení zbraní, jak to umožňuje zákon. Muž jim je vydal.

ilustrační snímek foto: Martin Veselý, MAFRA

Lékař ze zdravotnického střediska oznámil 7. května, že má starost o jednoho z pacientů, který je držitelem zbrojního průkazu a vlastníkem několika zbraní. Obával se, že pokud by senior se zbraněmi zacházel, mohlo by to znamenat přímé ohrožení života nebo zdraví.

„Policisté na základě zjištěných skutečností rozhodli využít oprávnění k zadržení zbraní, dle zákona o střelných zbraních a střelivu. Muž byl v místě svého bydliště vyzván k vydání všech zbraní a střeliva, spolu se zbrojními průkazem. Ten tak na místě učinil,“ sdělila mluvčí náchodské policie Lucie Konečná.

Policisté dlouhé i krátké zbraně včetně munice převezli k dalšímu opatření.

Značný rozruch vyvolal případ muže, který v roce 2015 zastřelil v Uherském Brodě osm lidí v restauraci. O tom, že trpí duševní nemocí, věděli lékaři šestnáct let. Poté zákonodárci zpřísnili zákon tak, aby dovolil držitele zbraní více kontrolovat. Lékaři sledují psychické nemoci, dobrý zrak, sluch i prostorovou orientaci či úbytek paměti.

7. října 2020

Autor:

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...