Středa 19. února 2020svátek má Patrik 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Narcisy a brožura Odcházení s hanbou. Iniciativa se loučí s Klausem

Klausova velezrada | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Klausova velezrada | foto: www.klausovavelezrada.cz

PRAHA Odcházení (odkvétání) s hanbou, tak se jmenuje brožura, kterou zveřejnila iniciativa, za níž stojí miliardář Karel Janeček. Brožura kriticky "shrnuje" život Václava Klause. Přesně v den, kdy Klausovi vyprší prezidentský mandát, plánuje sdružení na Hradčanském náměstí průvod s demonstrací.

Publikace sestavená z otevřených zdrojů se snaží zmapovat politickou cestu Václava Klause. Kromě prezidentova životopisu a informací o jeho manželce a synech připomíná brožura i bulvární zprávy o Klausových údajných milostných aférách.

Lukoil, Janoušek i PPF
"Václav Klaus po celou dobu své dlouhé kariéry, zvláště pak od poloviny devadesátých let propojuje svět politiky, byznysu a svých volnočasových aktivit, především tenisu, golfu a lyžování. Vytvořil postupně celé předivo vztahů a sítí, kterým upevňoval své pozice, vliv a moc," stojí v publikaci.

Odcházení (odkvétání) s hanbou

Publikace o Klausově velezradě má název Odcházení (odkvétání) s hanbou.

Následuje výběr zpráv z médií, které zmiňují Klausovo jméno ve spojitosti např. s lobbistou Milanem Velkem, bývalým šéfem ČEZu Martinem Romanem či kontroverzním lobbistou Romanem Janouškem. Kapitola s názvem Václav Klaus a vazby na Rusko zase upozorňuje na spolupráci Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových se společností Lukoil, kontakty Václava Klause s finanční skupinou PPF či energetickým gigantem ČEZ.

Kladení propisek a narcisů

Iniciativa se jménem Klausova velezrada také pořádá rozloučení s Václavem Klausem. Přesně v den, kdy Klausovi končí prezidentský mandát, vyzvala občany k vyjádření nesouhlasu.

Od 15. hodin proběhne ve čtvrtek na Hradčanském náměstí tzv. Kladení narcisek/propisek u živé sochy Václava Klause. Lidé si mohou na stránkách sdružení vytisknout narcis, který si jako symbol nesouhlasu mají připnout na klopu.

Organizátoři avizovali i předávání nejvyššího vyznamenání Václavu Klausovi, v 16. hodin pak začne průvod s názvem Vynášení Klause - Morany. Vyvrcholením celé akce bude demonstrace-veselice na Václavském náměstí.

Klausovo odcházení
Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

VYZKOUŠENO: Domácí test odhalí, zda máte chřipku
VYZKOUŠENO: Domácí test odhalí, zda máte chřipku

Se sychravým zimním počasím se začínají ordinace plnit lidmi s nachlazením. Stačí zvýšená teplota, rýma nebo kašel a často běžíme k lékaři. Přitom si tímto jednáním můžeme více uškodit než pomoci.