Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Narcisy a brožura Odcházení s hanbou. Iniciativa se loučí s Klausem

Česko

  17:00
PRAHA - Odcházení (odkvétání) s hanbou, tak se jmenuje brožura, kterou zveřejnila iniciativa, za níž stojí miliardář Karel Janeček. Brožura kriticky "shrnuje" život Václava Klause. Přesně v den, kdy Klausovi vyprší prezidentský mandát, plánuje sdružení na Hradčanském náměstí průvod s demonstrací.

Klausova velezrada foto: www.klausovavelezrada.cz

Publikace sestavená z otevřených zdrojů se snaží zmapovat politickou cestu Václava Klause. Kromě prezidentova životopisu a informací o jeho manželce a synech připomíná brožura i bulvární zprávy o Klausových údajných milostných aférách.

Lukoil, Janoušek i PPF
"Václav Klaus po celou dobu své dlouhé kariéry, zvláště pak od poloviny devadesátých let propojuje svět politiky, byznysu a svých volnočasových aktivit, především tenisu, golfu a lyžování. Vytvořil postupně celé předivo vztahů a sítí, kterým upevňoval své pozice, vliv a moc," stojí v publikaci.

Odcházení (odkvétání) s hanbou

Publikace o Klausově velezradě má název Odcházení (odkvétání) s hanbou.

Následuje výběr zpráv z médií, které zmiňují Klausovo jméno ve spojitosti např. s lobbistou Milanem Velkem, bývalým šéfem ČEZu Martinem Romanem či kontroverzním lobbistou Romanem Janouškem. Kapitola s názvem Václav Klaus a vazby na Rusko zase upozorňuje na spolupráci Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových se společností Lukoil, kontakty Václava Klause s finanční skupinou PPF či energetickým gigantem ČEZ.

Kladení propisek a narcisů

Iniciativa se jménem Klausova velezrada také pořádá rozloučení s Václavem Klausem. Přesně v den, kdy Klausovi končí prezidentský mandát, vyzvala občany k vyjádření nesouhlasu.

Od 15. hodin proběhne ve čtvrtek na Hradčanském náměstí tzv. Kladení narcisek/propisek u živé sochy Václava Klause. Lidé si mohou na stránkách sdružení vytisknout narcis, který si jako symbol nesouhlasu mají připnout na klopu.

Organizátoři avizovali i předávání nejvyššího vyznamenání Václavu Klausovi, v 16. hodin pak začne průvod s názvem Vynášení Klause - Morany. Vyvrcholením celé akce bude demonstrace-veselice na Václavském náměstí.

Klausovo odcházení
Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...