Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Narcisy a brožura Odcházení s hanbou. Iniciativa se loučí s Klausem

Česko

  17:00
PRAHA - Odcházení (odkvétání) s hanbou, tak se jmenuje brožura, kterou zveřejnila iniciativa, za níž stojí miliardář Karel Janeček. Brožura kriticky "shrnuje" život Václava Klause. Přesně v den, kdy Klausovi vyprší prezidentský mandát, plánuje sdružení na Hradčanském náměstí průvod s demonstrací.

Klausova velezrada foto: www.klausovavelezrada.cz

Publikace sestavená z otevřených zdrojů se snaží zmapovat politickou cestu Václava Klause. Kromě prezidentova životopisu a informací o jeho manželce a synech připomíná brožura i bulvární zprávy o Klausových údajných milostných aférách.

Lukoil, Janoušek i PPF
"Václav Klaus po celou dobu své dlouhé kariéry, zvláště pak od poloviny devadesátých let propojuje svět politiky, byznysu a svých volnočasových aktivit, především tenisu, golfu a lyžování. Vytvořil postupně celé předivo vztahů a sítí, kterým upevňoval své pozice, vliv a moc," stojí v publikaci.

Odcházení (odkvétání) s hanbou

Publikace o Klausově velezradě má název Odcházení (odkvétání) s hanbou.

Následuje výběr zpráv z médií, které zmiňují Klausovo jméno ve spojitosti např. s lobbistou Milanem Velkem, bývalým šéfem ČEZu Martinem Romanem či kontroverzním lobbistou Romanem Janouškem. Kapitola s názvem Václav Klaus a vazby na Rusko zase upozorňuje na spolupráci Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových se společností Lukoil, kontakty Václava Klause s finanční skupinou PPF či energetickým gigantem ČEZ.

Kladení propisek a narcisů

Iniciativa se jménem Klausova velezrada také pořádá rozloučení s Václavem Klausem. Přesně v den, kdy Klausovi končí prezidentský mandát, vyzvala občany k vyjádření nesouhlasu.

Od 15. hodin proběhne ve čtvrtek na Hradčanském náměstí tzv. Kladení narcisek/propisek u živé sochy Václava Klause. Lidé si mohou na stránkách sdružení vytisknout narcis, který si jako symbol nesouhlasu mají připnout na klopu.

Organizátoři avizovali i předávání nejvyššího vyznamenání Václavu Klausovi, v 16. hodin pak začne průvod s názvem Vynášení Klause - Morany. Vyvrcholením celé akce bude demonstrace-veselice na Václavském náměstí.

Klausovo odcházení
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!