Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Online reportáž

15:15
Vážení čtenáři, děkujeme vám za pozornost a těšíme se při dalším on-line zpravodajství na serveru Lidovky.cz.
15:06
Čínský prezident Si Ťin-pching ukončil návštěvu Česka. Na pražském letišti Václava Havla nastoupil do prezidentského speciálu, nyní navštíví USA.
14:55
13:44
Vláda se shodla, že opatření během návštěvy čínského prezidenta zvládla policie dobře. Incidenty budou vyšetřeny, bude se jimi zabývat i GIBS.
13:34
13:31
Pražští policisté dnes zajistili cizince, kteří chtěli zabalit dívku do čínské vlajky, či muže, který vnikl na Petřínskou rozhlednu s vlajkou Tibetu.
13:16

Poté, co policie určila, že projektor, ze kterého byla hesla na zdi Pražského hradu promítána, se nacházel na Malé Straně, šla do bytu k manželům Bursíkovým. „My jsme je nepustili. Stejně jako jsme je nepustili před sedmi lety,“ řekla serveru Lidovky.cz Kateřina Jacques-Bursíková s tím, že s heslem bývalého prezidenta o vítězství pravdy a lásky se ztotožňují.

 • Aktivisté v noci na 30. března promítali na budovy Pražského hradu světelné...

  Aktivisté v noci na 30. března promítali na budovy Pražského hradu světelné obrazy a texty kritizující návštěvu čínského prezidenta v České republice ... / Autor: ČTK

13:04
13:01

Chtěli vyjádřit svůj názor a tak proti hotelu Hilton, kde bydlí čínská delegace, vyvěsili tibetskou vlajku. Netrvalo to ani půl hodiny a do kanceláře napochodovali policisté a požádali je, aby ji sundali. Podobná věc se stala i řadě lidí v okolí. Policie se však brání, že odstřelovači neviděli do okna a vzniklo tak bezpečností riziko.

 • Karel Z. vyvěsil tibetskou vlajku proti hotelu Hilton. Za půl hodiny ho...

  Karel Z. vyvěsil tibetskou vlajku proti hotelu Hilton. Za půl hodiny ho navštívila policie. / Autor: Jan Krupička

11:10
11:05
Jedna ze smluv, kterou dnes česká a čínská strana podepíší na Žofíně, se podle Zemana týká analytické spolupráce na kanálu Dunaj-Odra-Labe.
10:56
Účastníci ekonomického fóra na Žofíně podepíší za účasti prezidentů Česka a Číny na 30 obchodních dohod v nejrůznějších oblastech, uvedl Zeman.
10:53
Fotografii prezidentů Číny a České republiky Si Ťin-pchinga a Miloše Zemana, jak si potřásají rukama po podpisu smlouvy o strategické spolupráci, mají dnes na titulní straně prakticky všechny velké čínské internetové noviny. Čínský Lidový deník píše o klíčovém spojenectví, které navázaly Praha a Peking. List Global Times zdůrazňuje investice ve výši čtyř miliard dolarů, které Čína plánuje v letošním roce v ČR. O protestech proti Siově návštěvě v Praze se čínská média na rozdíl od těch světových vůbec nezmiňují. Lidový deník, který vydává Komunistická strana Číny, má na první straně monumentální snímek Staroměstského náměstí, který překrývají fotografie ze Siových jednání v Praze.
10:50
10:21
Nedaleko Žofína, kam dorazili na ekonomické fórum český a čínský prezident, se sešly skupinky Číňanů i odpůrců čínské návštěvy s tibetskými vlajkami.
10:21
Pražská primátorka a její pekingský protějšek se shodli na spolupráci v cestovním ruchu, kultuře, školství a zdravotnictví a na rozvoji zoo.
09:54
ČEB dnes podepíše dohodu s Čínskou rozvojovou bankou, která má usnadnit přístup českých exportérů na tamní trh. Má také pomoci navýšit objem exportu.
09:49
08:47

Projekci protičínských hesel na Hrad nebude prezidentská kancelář řešit.Ovčáček naznačil spojení akce s Kalouskem. Důležité jsou prý čínské investice.

 • Aktivisté v noci na středu promítali na budovy Pražského hradu světelné obrazce...

  Aktivisté v noci na středu promítali na budovy Pražského hradu světelné obrazce a texty kritizující nynější návštěvu čínského prezidenta v České republice a obchodní vazby mezi Českem a Čínou. / Autor: Facebook Kateřiny Jacques

08:44
Policie v noci pátrala po původcích projekce protičínských textů na Hrad. Našla pravděpodobné místo, odkud aktivisté promítali, nikoho nezadržela.

Nepřehlédněte

Stručně

 • Od pondělí 28. března do středy 30. března Česko hostí čínského prezidenta Si Ťin-pchinga.
 • Návštěvu provázejí protesty ochránců lidských práv.
 • Si Ťin-pchinga provází prezident Zeman, zasadili spolu strom.

Fotogalerie

Čtěte další zprávy