Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Nech naše mrtvé předky na pokoji, vyzývají Zemana Smoljakovi potomci

Česko

  13:54
PRAHA - Potomky Ladislava Smoljaka rozlítil leták, který na oficiálním facebookovém účtu zveřejnil tým kampaně Miloše Zemana. Leták kritizoval podporu, kterou Zdeněk Svěrák vyjadřuje Karlu Schwarzenbergovi a stálo v něm, že by se Jára Cimrman "společně s panem Smoljakem v hrobě obracel." Smoljakova rodina to zásadně odmítá.

Ladislav Smoljak foto: Lidové noviny

"Chápeme, že pro pana Zemana musí být frustrující, když se mu dostává tak žalostné podpory ze strany známých a respektovaných osobností. To však neomlouvá nanejvýš trapný pokus předstírat spřízněnost s těmi, kteří už nejsou na živu," píší dcery a synové Ladislava Smoljaka ve vyjádření. Odvolání na jejich otce považují za naprosto absurdní.

ČTĚTE TAKÉ:

Smoljakovi potomci zmiňují, že jejich otec byl velkým příznivcem a přítelem Karla Schwarzenberga. Z jeho případného zvolení prezidentem byl měl prý obrovskou radost. "Vyzýváme Miloše Zemana, aby nechal naše mrtvé předky na pokoji," doplňují Smoljakovi.

Výzva z facebookvého účtu kampaně Miloše Zemana

Výzva se objevila na oficiálním facebookovém účtu Zemanovy kampaně. Kritizovala podporu jednoho z velkých cimrmanologů Zdeňka Svěráka, který se otevřeně přihlásil k protikandidátovi. Ve jménu fanoušků Járy Cimrmana odmítal Jiří Novák, který je pod textem podepsán, možnost mít podle svých slov na Hradě "rakouského feudála."

Svěrák se od začátku stavěl na stranu Karla Schwarzenberga. Vystupoval v jeho volebních klipech a podporoval ho i v předvolebních debatách.

Prohlášení

Na oficiálních stránkách Zemanovy kampaně se objevilo naprosto absurdní odvolání na Ladislava Smoljaka. Prý by se musel „v hrobě obracet“ nad tím, že Zdeněk Svěrák podporuje v prezidentské volbě Karla Schwarzenberga.   

To je naprostý nesmysl.

Chápeme, že pro pana Zemana musí být frustrující, když se mu dostává tak žalostné podpory ze strany známých a respektovaných osobností. To však neomlouvá nanejvýš trapný pokus předstírat spřízněnost s těmi, kteří už nejsou na živu.

Ladislav Smoljak, náš otec, byl totiž velkým příznivcem a přítelem Karla Schwarzenberga. Považoval ho za příkladného českého vlastence a z jeho případného zvolení prezidentem České republiky by měl obrovskou radost.

Stejně jako my!

Proto vyzýváme Miloš Zemana, aby nechal naše mrtvé předky na pokoji.

Představitel politiky postavené na lži, nenávisti a nacionalistických předsudcích od nich opravdu žádnou podporu nevyloudí.

 

Dne 24. ledna 2013

 

Dcery a synové Ladislava Smoljaka:

David Smoljak

Filip Smoljak

Kateřina Smoljaková

Alžběta Smoljaková

Autor:

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...