Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Řidič zemřel u Ostravy po nárazu do stromu, vrtulník odletěl prázdný

Nehoda Škody Octavie mezi Ostravou a Šilheřovicemi. Řidič náraz do stromu nepřežil. (21. dubna 2024) foto: HZS MSK

Třiatřicetiletý řidič zemřel v neděli odpoledne při nehodě mezi Ostravou a Šilheřovicemi. Šofér zřejmě nezvládl řízení, vyjel ze silnice a narazil do stromu. Lékař už mohl jen konstatovat smrt.
  18:14aktualizováno  22. dubna 9:03

Nehoda se stala před půl třetí odpoledne. „Řidič jel osobním autem Škoda Octavia a ze zatím neznámých důvodů s ním narazil do stromu,“ uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Smrtelná nehoda Škody Octavia v Šilheřovicích na Opavsku. (22. dubna 2024)

Řidiče z vozu vyprostili hasiči, jenže záchrana řidiče už nebyla možná.

„Ve vozidle zůstal zaklíněn. Zasahující lékař zjistil, že nejeví žádné známky života. Muž utrpěl mnohočetná poranění, která byla neslučitelná se životem. Lékař tak konstatoval smrt,“ uvedl krajský mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Na místo přiletěl i vrtulník, který se bez pacienta zase vrátil zpět na základnu. „Byla nařízena soudní pitva ke zjištění, zda řidič nebyl v době jízdy pod vlivem alkoholických nápojů či jiných návykových látek,“ uvedl Černohorský.

Policie žádá o pomoc svědky, kteří by mohli mít informace k nehodě případně i videozáznamy z palubních kamer projíždějících automobilů. Lidé mohou volat na bezplatnou linku tísňového volání 158.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,