23. června 2015 16:06 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Němeček odvolal ekonomického náměstka Kotrise, nahradí jej Landa z Bulovky

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) | foto: MAFRA - Petr Topič

PRAHA Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček z ČSSD odvolal v úterý svého náměstka pro ekonomiku a přímo řízené organizace Davida Kotrise a jmenuje za něj od středy dosavadního ekonomického náměstka pražské Nemocnice Na Bulovce Petra Landu. Němeček chce mít za náměstka někoho, kdo zná dobře provoz nemocnic. Pro Kotrise hodlá najít jiné uplatnění.

„Panu náměstkovi jsem poděkoval za práci, kterou odvedl, a ten důvod je celkem jednoduchý, já jsem chtěl někoho, kdo bude mít blíže k oblasti nemocnic. Někoho, kdo bude znát provoz nemocnic, jejich ekonomické starosti. A přece jenom - pan odvolaný náměstek je povoláním právník. V současné době nastoupí člověk z pozice ekonomického náměstka nemocnice, takže si myslím, že to bude lepší řešení,“ řekl Němeček v Benešově po jednání s ministryní práce Michaelou Marksovou (ČSSD). „Není to jakákoliv výtka vůči panu náměstku Kotrisovi, prostě jsem tam chtěl někoho trochu jiného,“ dodal ministr. 

Počátkem března Němeček jmenoval dvě nové náměstkyně, náměstkyní pro strategie se stala Lenka Ptáčková Melicharová a majetkové a mezinárodní věci má na starosti Lenka Taie Kolaříková. Změny v organizačním řádu a vytvoření nových sekcí je reakcí na požadavky služebního zákona.

Ministerstvo bude mít osm náměstků a státního tajemníka. Němeček v úterý potvrdil, že v nejbližších dnech přejde Lenka Teska Arnoštová z místa dosavadní legislativní náměstkyně na funkci politické náměstkyně. Jako místopředsedkyně ČSSD odbornou náměstkyní být nemůže. Podle informací Čechové by na její místo měl být jmenován dosavadní náměstek pro právní služby a personalistiku Masarykova onkologického ústavu Brno Radek Policar, který by na ministerstvo měl nastoupit v pondělí.

Lidovky.cz