Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na radnici Prahy 6 se objevil covid, bylo uzavřeno patro. Nic dobrodružného, komentoval starosta Kolář

Covid 19

  18:37aktualizováno  8. února 21:29
PRAHA - Při pondělním testování zaměstnanců na radnici městské části Praha 6 byli objeveni další nakažení, jedná se ale pouze o jednotky případů. Serveru Lidovky.cz to sdělil tiskový mluvčí radnice Jiří Hannich. Ze zhruba 350 zaměstnanců radnice celkem prý jde o zlomek personálu. Dle slov starosty Ondřeje Koláře (TOP 09) dochází od jara k takovým případům nákazy všude.

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09). foto: ČTK

Vláda podpořila dálkovou účast zastupitelů a radních. Distanční zasedání už probíhá, ale chybí právní úprava

„Není to nic dobrodružného. Normálně se na radnici objevila nákaza covidem, v reakci na to jsme nechali zavřít čtvrté patro, kde byla ta nákaza, a požádali jsme všechny kolegy, aby v pátek zůstali doma,“ uvedl na dotaz serveru Lidovky.cz starosta Kolář.

„Čtvrté patro (kde sídlí i starosta Ondřej Kolář pozn.red.) bylo přes víkend kompletně vydezinfikováno a v pondělí zůstalo z preventivních důvodů stále uzavřené. Všichni pracovníci z tohoto oddělení podstoupili v pondělí testování a ti, kteří jsou covid pozitivní, zůstávají doma a řídí se pokyny zaměstnanců hygienické stanice,“ uvedl Hannich.

Zdeněk Boublík, tiskový mluvčí Pražské hygienické stanice, odmítl komentovat, zda na radnici Prahy 6 docházelo ke komunitnímu šíření nemoci covid-19. „Tyto informace neposkytujeme z důvodu, že jde o citlivá osobní data,“ sdělil s tím, že nemůže poskytnout informace ani v anonymizované formě.

Na pondělním grémiu – kde se měla celá záležitost dle dřívějších informací řešit – se dle mluvčího pouze informovalo o aktuální situaci, žádné další závěry se ale ze situace nevyvozovaly, jelikož uzavření postiženého oddělení již proběhlo. Dle Koláře jsou pravidla již systémově nastavena. „Střídají se party na radnici, aby spolu jednak nepřišlo příliš mnoho lidí do styku a aby byla zastupitelnost, kdyby náhodou někdo musel do karantény. Je pravda, že kvůli tomuto opatření jsme museli omezit úřední hodiny,“ uvedl Kolář.

Na radnici jsou podle starosty zvýšená hygienická opatření v podobě dezinfekce a speciálních rohoží. Zaměstnanci dle Hannicha dostávají od radnice respirátory, dezinfekce a jiné hygienické pomůcky. Ochranu úst pak mají nařízenou používat při pobytu na radnici, schůzky si sjednávají online. 

Čtvrté patro na radnici Prahy 6 je uzavřeno.
Čtvrté patro na radnici Prahy 6 je uzavřeno.

Server Lidovky.cz dříve získal fotografie, na nichž je vidět nápis „4. patro uzavřeno“ z budovy pražské radnice. Právě tady má podle dostupných informací sídlit starosta, místostarostové a všichni radní. Mluvčí Hannich toto v neděli potvrdil. O tom, kteří lidé konkrétně jsou nakaženi, Hannich nemluvil. Starosty Ondřeje Koláře (TOP 09) se nákaza netýká.

„Nikdo z toho není nijak extra nadšený, ale všichni chápou, že se musíme této situaci přizpůsobit,“ uvedl pro Lidovky.cz dříve Hannich, který sám v poslední době pracoval z domova a na radnici nedocházel. „Nikdy nelze zabránit tomu, že se někdo nakazí mimo radnici,“ uvedl mluvčí.

Co se týká úřednické činnosti směrem k občanům, rozdělili jsme jednotlivá oddělení na dvě poloviny, takže se zaměstnanci střídají v tom, kdo bude pracovat přímo v kanceláři, a kdo v režimu home office,“ uvedl dříve mluvčí pro Lidovky.cz. Dodal také, že všichni zaměstnanci mají možnost se otestovat antigenními testy. „Dotčení zaměstnanci mají k dispozici mobily a počítače, takže se rozhodně nedá říct, že by byl chod radnice ani směrem k veřejnosti, ani v té politické sekci nějak omezen,“ uvedl Hannich.

Autoři:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat