Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Odbory obsadí centrum Prahy. Zastaví dopravu

Česko

  17:54
PRAHA - Páteční demonstrace a pochod odborů zaměřený proti korupci ve státní správě odpoledne omezí dopravu v Praze, informovala mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská.

Řidiči brali zdržení kvůli demonstraci s klidem. foto:  František Vlček, Lidové noviny

Protestní akce začne v poledne na Palackého náměstí, odkud asi za hodinu vyrazí průvod, který projde po Rašínově nábřeží, přes Jiráskův most a Újezd a skončí na Malostranském náměstí. Akce potrvá asi čtyři hodiny, odbory na ní očekávají účast 5 tisíc lidí. Omezení dopravy postihne auta i tramvaje.

ČTĚTE TAKÉ:

Průvod odborářů by měl vyrazit po skončení mítinku kolem 13 hodin, předpokládaný konec by měl být v 16 hodin. Podle mluvčí bude v této době omezena doprava na Rašínově nábřeží v úseku od Palackého náměstí, na Jiráskově mostě, Janáčkově nábřeží, v ulicích Vítězná, Újezd, Karmelitská a na Malostranském náměstí.

"Větší dopravní komplikace lze očekávat zejména v úseku od ulice Vítězná - Újezd - Karmelitská - Malostranské náměstí, kde bude po delší dobu zastavena i tramvajová doprava," varovala Krásenská.

Mítink proti odborů proti korupci ve státní správě pořádá Asociace samostatných odborů (ASO), zúčastní se jej také zástupci železničních odborů i Lékařského odborového klubu. Po skončení mítinku se účastníci vydají do sněmovny předat poslancům výzvu ke zřízení parlamentní komise pro dozor nad vyšetřováním korupčních kauz. Trasa pochodu skončí na Malostranském náměstí, protože podle zákona je zakázáno demonstrovat do sta metrů od budov parlamentu.

Autoři: ,