Lidovci si volí nové vedení

Sledujte živě

19:18
Tímto Vám děkujeme za pozornost a přejeme Vám hezký zbytek večera.
18:34
Vedení KDU-ČSL se mění po osmi letech. Tandemem bude Marek Výborný a Šárka Jelínková.
18:33
První místopředsedkyně Šárka Jelínková.
Šárka Jelínková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Patrik Uhlíř, MAFRA
18:32
"Vážím si té důvěry a hlásím se k tažným koním KDU-ČSL do dalších let. Věřím, že budete volit s rozvahou i další členy vedení, aby to byli lidé, kteří s sebou nesou důležitá témata a umí je prosazovat. I když teď budeme obměněné vedení, budeme potřebovat i zkušené lidi," uvedla Jelínková.
18:06
První místopředsedkyní KDU-ČSL se v pátek na sjezdu strany v Brně stala senátorka Jelínková. Nahradí Jurečku. Doporučil ji nově zvolený předseda Výborný.
17:58
Nově zvolený Marek Výborný.
Nově zvolený předseda strany Marek Výborný. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: ČTK
17:58
"Gratuluji Markovi Výbornému ke zvolení a budu se těšit na spolupráci," uvedl na stejné sociální síti šéf TOP 09 Pospíšil.
17:57
"Věřím, že budeme schopni spolupracovat na změně poměrů v ČR," uvedl Fiala.
17:47
Gratulace spojené s výzvami a očekáváními budoucí spolupráce směřovali čerstvě zvolenému předsedovi KDU-ČSL Markovi Výbornému předsedové dalších pravicových opozičních stran.
17:37
Na čtyři místa řadových místopředsedů KDU-ČSL budou kandidovat neúspěšný aspirant na předsedu Bartošek, dále Dudka, Matek, Mihola, Niemiec a Seitlová.
17:26
Předsedové ODS Fiala, TOP 09 Pospíšil či STAN Gazdík pogratulovali Výbornému ke zvolení předsedou KDU-ČSL. Mluvili o budoucí spolupráci s lidovci.
17:25
Jelínková se do horní parlamentní komory dostala ve volbách roku 2016. Před tím byla ředitelkou domova pro seniory
17:25
V kandidátském projevu Jelínková zdůraznila, že lidovci chtějí prosazovat přirozený řád věcí.
17:23
O post prvního místopředsedy KDU-ČSL se uchází pouze senátorka Šárka Jelínková.
16:57
Jurečka nebude kandidovat do předsednictva KDU-ČSL. Řekl to po neúspěšné kandidatuře na předsedu. Chce dát prostor jiným.
16:56
Výborný doporučil delegátům, aby na první místopředsedkyni podpořili senátorku Jelínkovou, na místopředsedy Jurečku a Bartoška.
16:51
Nový předseda KDU-ČSL Marek Výborný získal podle informací 256 hlasů, protikandidát Marian Jurečka 124. Celkem bylo vydáno 382 hlasovacích lístků.
Pavel Bělobrádek (vlevo) gratuluje ke zvolení novému šéfovi strany Marku Výbornému. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: ČTK
16:24
Předsedou KDU-ČSL se na sjezdu strany v Brně stal poslanec Výborný. Ve druhém kole porazil Jurečku. Po osmi letech nahradil končícího Bělobrádka.
16:24
Bělobrádek se stal nejdéle sloužícím polistopadovým předsedou KDU-ČSL. Loni na podzim se rozhodl, že nebude znovu kandidovat, protože strana potřebuje novou dynamiku a on se cítí unavený a chce se věnovat rodině.
16:23
Podle dosavadního prvního místopředsedy Jurečky musí KDU-ČSL být stranou, která bude pro lidi srozumitelná. Stranu chce otevřít osobnostem z různých oblastí života

Najdete na Lidovky.cz