Diskuse k článku: Ostře sledovaný pomník

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 51
  • Poslední: 1.5.2009 3:56
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
1.5.2009 3:56

Zde nejde o blba

90% vojáků Rudé armády bylo do války nahnáno proti vlastní vůli. Mnoho z nich mělo příbuzné ve Stalinových Gulacích. Oni bojovali za Rusko a ne za Stalina jak nám to tloukla do halv bolševická propaganda. A že z donucení položili své životy za bolševika nebyla jejich chyba. Ale nacistickou armádu z Brna vyhnali. Za to jim patří dík. A to nejsem a nikdy jsem nebyl v KSČ!!!!

25.4.2009 15:14

Samozřejmě, že opravu pomníku a hlídání, by měl hradit Pelán

.............. a jestli takového blba chtějí mít dále na radnici, musí rozhodnout místní při volbách!!Rv:-)

23.4.2009 16:31

Opravu pomníku a jeho hlídání

by měli naučtovat tomu č u   rákovi René Pelánovi z ODS !!

23.4.2009 16:37

Re: Opravu pomníku a jeho hlídání

Vsadím se, že za minulého režimu byl v KSČ nebo aspoň v SSM ..... 

21.4.2009 23:25

Proletáři všech zemí...

...vyližte mi PRDEL!!!

Jsme národ bolševiků a dobře nám tak... však vy na to dojdete, ale to už bude (zase) pozdě!!

22.4.2009 6:44

Re: Proletáři všech zemí...

Nestraš nás, Mikuláš už dávno byl.

21.4.2009 22:00

Pan Pelán by měl opustit zastupitelstvo

a uhradit náklady spojené s opravou památníku. Takový nechutný a ubohý čin  se neslučuje s morálkou, která se očekává od  veřejného činitele!

Je mi líto ruských vojáků, kteří při osvobozování Brna i celé naší vlasti položili svoje životy za takové dacany, jako je místostarosta Pelán a jemu podobní!

21.4.2009 22:01

Re: Pan Pelán by měl opustit zastupitelstvo

Děkuji za Váš názor, nenapsal bych to líp.

21.4.2009 22:32

Ani rusti vo nebojovali pro pokracovani diktaktorskeho

A za co padlo tolik vojaku a nevinnych lidi? Jakou to frasku ucinili na civilizaci zidovsti bankeri co financovali Hitlera? On ze miril znicit komunismus v Rusku.( ktery take financovali zidovsti bankeri)

V ukonceni valky americka armada sedela na hranicich ceskeho naroda a cekala na Stalina se prevalit Ceskem, aby se Stalin oslavoval jako osvoboditel. I kdyz byl znamy vrazednik svych obcanu, mu dali dalsi moc vladnout Sovetskym Svazem a celou vychodni Evropou. 

President Federal Reserve Bank ted uznal, ze bankeri jsou za tyma dvema poslednima valkama. Ale ze daji pozor aby se nestala treti! ( Ale nastolili financni pohromu)

Proste davaji lidi proti sobe a vytvari svetove tragedyje z valceni. Zubozeni stresovani lidi se daji lepe ovladat. Pravy pomik by mel pripomenout lidem nepodporovat zadne valky a chodit do armad.

Jakkoliv po valce pravy nacisti se propasovali do US, kde dostali vysoke pozice. Stejne udelal Stalin. Stalin tajne pokracoval ve spolupraci s USA. A ti mu vystaveli nove tovarny.

21.4.2009 23:12

Re: Ani rusti vo nebojovali pro pokracovani diktaktorskeho

Chlapi by měli v bolestech přivádět na svět děti, aby si více vážili života a neustále donekonečna nevyvolávali války a nesmyslné zbrojení ve světě!

21.4.2009 23:40

Re: Ani rusti vo nebojovali pro pokracovani diktaktorskeho

Jsi spravna !

21.4.2009 20:37

Znevažování je ohavnost.

Znevažovat  hroby padlých je ohavnost. Zvláště patří li tém, kteri osvobodili Československo. Kdyby takto někdo znevažoval hroby padlých Američanů, taky bychom to odsoudili. Rusů u nás padlo za poslední války 140000, a objektivně vzato: Kde bychom bez nich byli? Byli to členové protihitlerovské koalice a Stalin nám pak hodně přitlačil na schválení odsunu. Pelán je šmejd. A další šmejd je Kocáb, který měl prsty v natírání ruského tanku narůžovo. Kdyby tím tankem přijeli cigoši, určitě by ho nenatíral.

21.4.2009 17:16

Ostře sledovaný pomník

Znevazovat  hroby padlych je ohavnost. Zvlaste patri li tem, kteri osvobodili Ceskoslovensko. 

21.4.2009 18:35

Re: Ostře sledovaný pomník

Chceš snad říct, kočko, že tuto zemi roku 1945 spíš předběžně okupovali, než osvobodili, ne? (Popravdě řečeno bez rsukého "osvobození" bychom se docela dobře obešli, jenom kdyby nikdo nebránil skutečně osvobodit zemi Anglo-američany). AMI COME HERE.

21.4.2009 18:36

Re: Ostře sledovaný pomník

Maně také vzpomínám, kdo to vlastně hanobil hroby amerických padlých v dobách tvého blahého komunismu, kočko.

21.4.2009 18:45

Re: Ostře sledovaný pomník

pro-AAA-chytráku jsem plzenák ale ty blboviny co tady píšeš jsou strašný!když tak nadáváš na rusáky tak mě vysvětli proč na Jaltské konferenci nás spojenci v klidu nechali spadnout do sféry vlivu SSSR?nevím jak kdo ale na pomníčky spoj. vojáků v okolí Plzně a jinde jsme jezdili pořád.jestli ty jsi byl zalezlej doma a nadával jen pod peřinou tak bud v klidu nejsou všichni jako ty!ale spíš jsi měl ještě plenky a jen tady kalíš vodu a papouškuješ kraviny!Rv

21.4.2009 20:38

Re: Ostře sledovaný pomník

AAA je germanofilský kripl, znám ho. Nebavte se s ním.

21.4.2009 19:44

Re: Ostře sledovaný pomník

Nic  takoveho jsem nevidel, soudruhu. Jak kluk jsem jezdil dost na kole, na krizovatce Cheb - Marianske L - Sokolov byl pomnik americkym vojakum, a komuniste se ho nikdy nectne nedotkli. 

21.4.2009 19:56

Re: Ostře sledovaný pomník

pro-kocour-ani nemohli památník na tzv. ypsilonce stojí totiž na výsostném území USA  a dostali ten pozemek darem od ČSR.

21.4.2009 21:42

Re: Ostře sledovaný pomník

Normálně nejsem hrubý,ale ty jsi AAA kolosální vůl a vůbedc nechápu, jak takového kreténa někdo může vystát ve své blízkosti ať už v práci nebo nedej pánbůh doma u sebe blízko. A pokud se bojíš o hroby amerických padlých vojáků jako plzeňák tě ubezpečuji, že o ně vždycky bylo pečováno a nikdo by nedopustil nějaké poškozování. A to prosím si v Plzni při osvobozování celkem 2x vystřelili proti věži kostela a pak už jen oslavovali. U Chebu na pomníku je zapsáno 8 mrtvých a jak byli zabiti se nepíše. Rozhodně jich nepadlo 150.000 jako Rusů a bude to zejména tím, že jim Němci jeli naproti -armáda Schörnera do zajetí, aby nepadli do zajetí Rusů. Ale to je pro tebe kreténe zřejmě novina že?

21.4.2009 22:43

Re: Ostře sledovaný pomník

Máte pravdu, Tomáši!  Při vší úctě k Američanům, oni rozhodně u nás nesváděli tak těžké a krvavé boje jako Rusové, protože nacisti se jim koncem války hromadně vzdávali, aby nepadli do ruského zajetí. Navíc, když bylo rozhodnuto o sférách vlivu, celkem zbytečně bombardovali Plzeňskou škodovku! Taková jsou fakta a mladí by je měli znát !

22.4.2009 13:00

Re: Ostře sledovaný pomník

Nedá mi mamko ještě doplnit, že 25.4.1945 osvobodili Američané Františkovy Lázně a týž den došlo v 9 hodin k náletu na Škodovku a zničení řady dílen a vzhledem k tomu že byly použity " kobercové bomby i řada domů a zab ito bylo asi 80 lidí. Za 9 dnů nás přijeli Američané osvobodit. Vzdálenost Fr. Lázně-Plzeň 100km.

22.4.2009 19:41

Re: Ostře sledovaný pomník

pro-Tomáš-upřesním nešlo o kobercové bomby ale o kobercový nálet což je způsob kdy se spoléhá na to že nějaké bomby spadnou tam kam mají.byl to nálet celkem zbytečný a zasaženo bylo seřazovací nádraží a přilehlá obytná oblast zvaná na Cikánce

22.4.2009 21:27

Re: Ostře sledovaný pomník

Pájo  dovoluji si to upřesnit, hlavně ty kobercové bomby, protože když jsme se jako děti šly na to podívat, vypadalo to že ty bomby byly svázané, ty krátery byly těsně vedle sebe - viděno ve Skvrňanech na polích před Křimicemi kde byly protiletadlové flaky. Londýn hlásil, že nálet začne v 11 hodin, začal v 9, takže škodováci nestačili všichni utéci, hlavně ze strojírny, která byla komplet zasažena, ale to už jsou jen podrobnosti. Jestli přitom byla zasažena Cikánka nevím, nepamatuji se domnívám se že to byl jiný nálet, při kterém byly velké ztráty vzhledem k tomu, že na sařaďovacím nádraží stály vlaky s úprchlíky.Šlo asi o nálet v noci 16.a 17.4.1945 - hlavní nádraží, Jateční, Doubravka, Letná zahynulo kolem 1.000 osob.

21.4.2009 13:36

Pelán se potřeboval zviditelnit za každou cenu

Normálně myslící člověk má úctu k tomu kdo ho osvobodil, hlupákovi není nic svaté. Znaky Rudé armády hvězda, srp a kladivo byly byly porvrzeny erudovanými historiky a tady v diskuzi je to popíráno rádoby odborníky. Srovnávat to se znaky fašistů je opravdu vrchol naivnosti, tito diskutující by si měli o fašistech něco přečíst nebo se podívat na filmy z koncentračních táborů, aby pochopili.

21.4.2009 14:01

Re: Pelán se potřeboval zviditelnit za každou cenu

Srovnávat komunisty s fašisty či nacisty je zcela věcné a oprávněné.

21.4.2009 14:21

Re: Pelán se potřeboval zviditelnit za každou cenu

Protože jste zřejmě blízko hranici 18 let ( jinak byste něco takového ani nevyslovil) ze srdce bych vám přál žít pouhých 6 let za okupace Německem a mohl bych vám doporučit abyste si něco přečetl  z literatury faktu o nacismu. Ovšem z nějakého cizího vydání, nikoliv z podání Úřadu pro dokumentaci a vyšetřování - ti jsou schopni lhát jako když tiskne. Možná je to prolvás ovšem nesplnitelná věc - lépe je opakovat blbosti které slyším že?

21.4.2009 18:31

Re: Pelán se potřeboval zviditelnit za každou cenu

Ty jsi patrně nikdy ani koutkem oka nenahlédl do masových hrobů povražděných lidí sovětskou NKVD, že Alois? Nejspíš jsi hodně mladý soudruh. Že jsou oba zvrácené režimy téměř totožné je nesporné (neliší se ani barvou na fangli). Asi je to tím, že jsi ten "správný" komunismus sovětského střihu nezažil. Nakonec nejlíp obě deviace pojmenoval filosof  Besancon - zrůdná dvojčata dvacátého století. (Konec konců to ruské "osvobození" 1945 připomínalo spíš předběžnou okupaci, důkazem je to co následovalo potom a i dnešní "zájem" Rusů o střední Evropu). A nepřej si ty Byzantince poznat osobně...

21.4.2009 20:09

Re: Pelán se potřeboval zviditelnit za každou cenu

Pro AAA: S tebou je škoda ztrácet čas, protože bych se brzy dověděl, že nás osvobodili fašisté, máš to v hlavičce trochu pomotané.

23.4.2009 14:58

Re: Pelán se potřeboval zviditelnit za každou cenu

Pane Aloisi, myslíte filmy z ruských koncentračních táborů? Které založil Lenin?Nevím, nevím, tyto záběry asi raději neexistují.