Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Pavlův tým rozšíří politolog Lebeda, specializuje se na volební chování

Tomáš Lebeda foto: Tomáš FraitMAFRA

Prezidentský tým Petra Pavla nově posílí politolog Tomáš Lebeda. Ten v týmu doplní už známé členy Pavlova okruhu spolupracovníků jako je mluvčí Markéta Řeháková, budoucí kancléřka Jana Vohralíková a i Pavlův „přítel po boku“ Petr Kolář.
  12:10

Budoucí prezident tuto informaci sdělil na svém Twitteru.

Tomáš Lebeda vystudoval základy humanitní vzdělanosti na Univerzitě v Ústí nad Labem a poté pokračoval magisterským studiem politologie v Praze na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK).

Po absolvování doktorského studia se účastnil stáží v parlamentu Velké Británie a nadále působí v akademickém prostředí jako přednášející na Univerzitě v Olomouci, spolupracuje také se Sociologickým ústavem Akademie věd.

Petr Pavel ho označil za člověka, jenž se dívá na svět skrze stejné hodnoty a ocenil jeho nezávislost a schopnost pracovat s daty, které se týkají volebního chování a volebních systémů.

„Jeho dlouhodobé zkušenosti ze sledování české politiky, znalost všech podstatných aktérů, ale i schopnost srozumitelně popsat a vysvětlit aktuální problémy na základě kvalitní práce s daty jsou přesně to, co od ředitele vnitropolitického odboru očekávám,“ zdůvodnil Pavel svou volbu.

Lebeda je tak prvním veřejně známým politologem jenž se stane součástí Pavlova týmu.

Kromě něj je již ve vědomí veřejnosti Pavlova mluvčí Řeháková, která na sebe upozornila svým emotivním projevem během druhého kola prezidentských voleb, Pavel ale její vystupování hájil. Budoucí prezident se ještě jako kandidát zmínil, že do postu kancléře obsadí Vohralíkovou, která nasbírala obdobné zkušenosti v kanceláři Senátu ČR.

I Vohralíková se stala předmětem prezidentských debat, kdy Pavlův protikandidát Andrej Babiš několikrát kritizoval její působení jako vedoucí kanceláře Senátu. Vedoucím sborem poradců má být jeden ze zakladatelů Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky a podnikatel Tomáš Richter.

V týmu Petra Pavla je také zakladatel Think Tanku Evropské hodnoty Radko Hokovský, ten iDNES.cz před necelým měsícem sdělil, že v současnosti naplňuje roli Pavlova tajemníka.

Další jména Pavlova týmu zatím nejsou známa, ovšem výraznou tváří stále zůstává „přítel“ Petr Kolář a právník Jan Kysela, který poskytoval poradenství Pavlovi v době prezidentských voleb.

Autor:

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...