Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Kyjev v noci. Podívejte se na vítěznou sérii fotografa Petra Topiče z Czech Press Photo

Petr Topič, fotograf společnosti MAFRA, vyhrál se sérií Kyjev v noci kategorii Každodenní život podle poroty soutěže Czech Press Photo. foto:  Petr Topič, MAFRA

Obrazem
Kategorii Každodenní život na vyhlašování cen Czech Press Photo za rok 2023 opanoval někdejší absolutní vítěz soutěže Petr Topič z vydavatelství MAFRA s reportáží Kyjev v noci. Jejími hrdiny jsou obyvatelé ukrajinské metropole, kteří se navzdory válce s Ruskem snaží žít normální životy. Podívejte se na jeho snímky v galerii.
  20:37

Série snímků vznikla v prosinci během reportážní cesty Petra Topiče na Ukrajinu.

Czech Press Photo vyhrály Výtržnosti u soudu. Bodovali i fotografové MAFRA

„Jednou ze zastávek byl i Kyjev. Dorazili jsme tam v odpoledních hodinách a já se nechal vysadit v centru, abych chytl alespoň trochu světla. To však rapidně ubývalo. Odtávající sníh, obleva, od řeky se začala natahovat mlha. Hlavní město Ukrajiny se potýkalo s výpadky elektřiny. A to vše mi paradoxně pomohlo. Město totiž bylo nasvícené jen světly aut, případně výlohami obchodů a podniků, které si mohly dovolit benzinový generátor. Výsledkem byla zvláštní snová atmosféra, která korespondovala se zjitřeným nábojem velkoměsta potýkajícího se s ruskými útoky, přesto odhodlaného žít,“ popsal autor oceněných snímků.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!