Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Konec týdne bude ve znamení přeháněk a bouřek. Nejdeštivější bude pátek

ilustrační snímek foto:  Petr Topič, MAFRA

V následujících dnech počasí u nás bude ovlivňovat nevýrazná oblast nízkého tlaku vzduchu, a tak nás čekají odpolední přeháňky a bouřky, aby se pak situace během noci uklidnila. Meteorologové z českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) tuto situaci nazývají „počasí s denním chodem“. Dnešní den bude přeháněk a bouřek z následujících dnech nejméně a páteční den zase bude nejchladnější a také nejdeštivější.
  6:36

Ve čtvrtek meteorologové čekají většinou oblačno, zpočátku místy polojasno, ráno ojediněle mlhy. Během dne mohou přijít místy přeháňky, odpoledne i bouřky. Nejvyšší teploty se budou pohybovat od 19 do 23 °C, v 1000 metrech na horách kolem 16 °C. Bude vát mírný severozápadní, postupně severní vítr o rychlosti 2 až 5 m/s, večer bude vítr slabý a proměnlivý.

V pátek meteorologové předpokládají oblačno až zataženo, přes den bude na celém území občasný déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Večer budeme sledovat ubývání srážek. Nejnižší noční teploty budou 14 až 10 °C, nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Povane slabý východní až jihovýchodní vítr o rychlosti 1 až 4 metrů za sekundu, v bouřkách přechodně zesílí.

V sobotu bude oblačno až polojasno, během dne mohou být na většině území přeháňky, místy bouřky. Nejnižší noční teploty klesnou ke 14 až 10 stupňům, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 19 k 23 °C, ve Slezsku až ke 25 stupňům. Očekává se slabý proměnlivý, přechodně mírný jihovýchodní až jižní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Radarový snímek srážek

Aktuální radarový snímek srážek nad Českou republikou. Více na Pocasi.iDNES.cz

V neděli bude oblačno až polojasno, během dne se dají očekávat na většině území přeháňky, místy bouřky. Nejnižší noční teploty budou opět 14 až 10 °C, nejvyšší denní teploty pak 20 až 24 stupňů, na Moravě a ve Slezsku místy až 26 °C. Česká se slabý proměnlivý vítr do 4 metrů za sekundu.

V pondělí meteorologové očekávají oblačno až polojasno, ojediněle mohou přijít přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty budou znovu mezi 14 a 10 °C, nejvyšší denní teploty vystoupají ke 22 až 26 stupňům. Čeká se slabý proměnlivý, během dne přechodně mírný jihozápadní až jižní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s, který v bouřkách zesílí.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:

Oblačno až polojasno, ojediněle, během dne místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 26 °C.

Autor:

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...