Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Přívalové lijáky zvedají hladiny řek na západě. Déšť zalil železniční přejezdy

ilustrační snímek foto: Martin Veselý, MAFRA

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal protipovodňovou výstrahu. Týká se vodních toků, které odvodňují západní část Šumavy a Český les. Radbuza se podle ČHMÚ může dostat na povodňový stupeň ohrožení, Úhlava a Mže na stupeň pohotovosti, varuje ČHMÚ. V Plzeňském kraji zaplavil déšť některé železniční přejezdy.
  21:24

„V jihozápadní polovině Čech se stále tvoří bouřky doprovázené zejména přívalovým deštěm s úhrny i kolem 30 mm/h, které budou postupně přecházet do trvalejšího deště,“ informoval Štefan Handžák z ČHMÚ. V důsledku opakovaných bouřek a deště, může podle něj lokálně napršet i kolem 60 mm srážek.

Zaplavení železničních přejezdů po prudkém dešti Správa železnic oznámila na trati mezi Borem na Tachovsku a Bělou nad Radbuzou na Domažlicku. Omezení by mělo skončit ještě večer.

Radarový snímek srážek

Aktuální radarový snímek srážek nad Českou republikou. Více na Pocasi.iDNES.cz

Na jihozápadě Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se mohou objevit silné bouřky až během pozdního večera a noci na středu. Doprovázet je mohou nárazy větru kolem 65 km/h, přívalový déšť s úhrny i kolem 30 mm/h. Během noci bude podle ČHMÚ bouřková činnost slábnout.

20. května 2024

Autoři: ,