Neděle 25. září 2022, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Počet případů koronaviru v Česku přesáhl 16 000, za středu přibylo 278 nakažených

Covid 19

  7:04aktualizováno  18:18
PRAHA - Počet případů nemoci covid-19 v Česku od začátku epidemie ke čtvrtku přesáhl 16 000. Za středu přibylo 278 potvrzených případů a ve čtvrtek dalších 139. Od začátku epidemie se tak novým koronavirem nakazilo 16 229 lidí. Středeční nárůst byl druhý nejvyšší denní nárůst od června.
Odběrové místo v Karviné (ilustrační foto)

Odběrové místo v Karviné (ilustrační foto) foto: ČTK

Nových případů nákazy bylo o tři více než v úterý a jen o jeden méně než při rekordním růstu minulý pátek. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Techtle Mechtle. V souvislosti s pražským nočním klubem evidují hygienici 158 nakažených covidem

Poslední zhruba dva týdny vytrvale roste také počet lidí aktuálně trpících covidem-19. Ve čtvrtek vpodvečer jich bylo 4368, což je nejvíce od poloviny dubna. Nejvyšší počet aktivních případů nemoci, tedy počet potvrzených případů nákazy po odečtení vyléčených a zemřelých, byl podle údajů ministerstva 11. dubna, kdy jich bylo 4671.

Nejvíce nových případů za uplynulý týden bylo zaznamenáno na Prachaticku, a to zhruba 67 nakažených v přepočtu na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní. V Prachaticích ve středu začalo testování na koronavirus u zaměstnanců společnosti Intica Systems a dalších lidí na firmu navázaných. Testy už absolvovalo 333 lidí a byly zatím potvrzeny asi tři desítky nakažených. Prachaticko překonalo Jihlavsko, kde byla dosud situace nejvážnější. Na Jihlavsku bylo podle aktuálních údajů za posledních sedm dní asi 49 nových případů na 100 000 obyvatel.

České laboratoře mohou udělat 17 000 testů na covid denně, počet má zvýšit páteřní síť, řekl Vojtěch

Z nemoci covid-19 se dosud vyléčilo skoro 11 500 lidí, tedy zhruba sedm z deseti infikovaných. V souvislosti s koronavirem zemřelo podle ministerstva 379 lidí, z toho dva ve čtvrtek. V nemocnicích je kvůli této nemoci podle posledních údajů ministerstva 121 lidí, z nichž 22 je ve vážném stavu.

Na přítomnost nového koronaviru bylo v Česku dosud provedeno 683 462 testů z toho ve středu jich bylo téměř 7200. Podle čtvrtečního vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) jsou laboratoře v Česku schopny udělat asi 17 000 testů na koronavirus denně. Z otevřených dat ministerstva vyplývá, že dosavadním maximem bylo 9383 testů provedených 5. května.

Autor:

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...

Mohlo by vás zajímat