Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

PŘEHLEDNĚ: Mapa politiků, po kterých jde protikorupční policie

Česko

  7:30
PRAHA - Protikorupční policie se pochlubila svými výsledky za první pololetí letošního roku. V jejích sítích uvízlo výrazně více osob podezřelých z podvodů a zlodějin než v minulých letech - a to včetně nejednoho politika. Podívejte se, kdo všechno může skončit za mřížemi. Server Lidovky.cz přináší speciální mapu.

Mapa politiků, které policie od začátku roku 2012 prošteřuje kvůli nejrůznějším zločinům. foto: Lidovky.cz

Modré značky v mapě značí města a obce, v nichž pobývají či pobývali politici, které policie v letošním roce obvinila z nejrůznějších zločinů. Nechybí Hostivice vězněného exhejtmana ČSSD Davida Ratha, který je obviněný z ovlivňování zakázek ve Středočeském kraji, ani například Ústí nad Labem, kde policie místního exnáměstka Pavla Koudu (ČSSD) obvinila z podvodů s evropskými dotacemi.

Modro je i v Praze, kde poslanci vydali k trestnímu stíhání nejen Ratha, ale i exministryni obrany Vlastu Parkanovou (TOP 09) a poslance VV Otto Chaloupku. A nejnověji čelí obžalobě i exministr zahraničních věcí Juraj Chmiel.

Tím ale seznam obviněných politiků nekončí. Podívejte se do mapy serveru Lidovky.cz, kde se dočtete i o dalších politicích, po kterých šla policie.

PROHLÉDNĚTE SI MAPU OBVINĚNÝCH POLITIKŮ

Mapa politiků, kteří byli od začátku roku 2012 obvinění z nejrůznějších zločinů.

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...