Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Kvůli hrozbě bombou policisté evakuovali centra Palladium a Černý most

Česko

  15:28aktualizováno  21:42
PRAHA - Policie odpoledne evakuovala obchodní centra Palladium a Černý Most v Praze. Anonym jim hrozil bombou. Pyrotechnik ale ani v jednom z center žádný výbušný systém nenašel. Evakuace Černého Mostu byla ukončena v 16:00, v Palladiu skončila bezpečnostní opatření ve 20:30, řekla pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Policie 18. června odpoledne evakuovala obchodní centra Palladium (na snímku) a Černý Most v Praze. Anonym jim hrozil bombou. Obě místa prohledá pyrot ... foto: ČTK

Anonym nejprve oznámil bombu na Černém Mostě, zhruba ve 14:45 pak v Palladiu. „V obou případech byla prohlídka negativní,“ podotkla mluvčí. Vedení centra Černý Most sdělilo, že má pro podobné případy připraven evakuační plán. „Vše proběhlo rychle a bez komplikací. Po důkladné kontrole všech prostor, která následovala, se v krátké době centrum opět mohlo otevřít,“ uvedli zástupci centra.

Evakuace Palladia byla podstatně delší. Dotkla se i hromadné dopravy v okolí, některé tramvajové a autobusové linky byly z Náměstí Republiky odkloněny přes Hlávkův Most, metro stanicí Náměstí Republiky jenom projíždělo. Ve 20:30 byl provoz MHD standardně obnoven.

 

 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!