Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Policie pátrá po řidiči luxusního BMW, který zmlátil seniora a ujel

Česko

  16:33aktualizováno  18:12
PRAHA - Mladý řidič BMW v Praze na Žižkově brutálně napadl jednasedmdesátiletého řidiče škodovky. Seniora nejdříve udeřil pěstmi do hlavy, poté ho zkopal. Těžce zraněného muže nechal ležet na zemi a z místa ujel. Pražští policisté po mladíkovi pátrají. Za trestný čin ublížení na zdraví mu hrozí až osmileté vězení.

Identikit podezřelého muže foto: Policie ČR

O událost z 28. srpna na policejním webu informovala mluvčí Jana Rösslerová. BMW tmavé barvy údajně u křižovatky ulic Jeseniova a Jana Želivského škodovku agresivně předjíždělo zprava.

Její řidič musel prudce brzdit, aby se nestřetl s dalším vozem. Řidič škodovky chtěl mladíkovi manévr oplatit, u křižovatky ulic Olšanská a Jana Želivského ale musel zastavit na světelný signál.

Toho mladý muž využil, přišel k staršímu řidiči a přes otevřené okno zaútočil pěstmi na jeho hlavu, aniž něco řekl.

Policejní popis hledaného

Hledaný muž je ve věku kolem 25 let, je vysoký asi 180 centimetrů štíhlé postavy. Má světlou pleť, krátké hnědé až kučeravé vlasy a světle hnědé oči, podle napadeného až zapadlé. V době útoku byl hladce oholený. Oblečený byl do růžovofialové košile a šedých kalhot.

Pak nasedl zpět do svého vozu. To si ovšem zase nenechal líbit starší muž a přišel k BMW a udeřil rukou do čelního okna. Mladík vystoupil a pěstmi a kopy zaútočil na seniora, až upadl na zem. Nechal ho ležet a z místa ujel.

Senior utrpěl zlomeninu kyčelního krčního kloubu stehenní kosti, musel se podrobit operaci, uvedla mluvčí.

Jakékoliv informace nejen k osobě podezřelého muže, ale i svědectví k samotnému skutku přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně.

Autoři: ,